InfoCentrum Tisnov - Noviny Tisnov TISNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tisnovského a Kuřimského regionu.
inzerce sport kultura galerie a výstavy foto video černá kronika restaurace reality turistika volný čas školy nabídka práce Hudba Tanec Zábava Noviny Tisnov KUŘIM - TISNOVSKO-KUŘIMSKO
VIDEA z regionů
HLAVNÍ NABÍDKA

Úvodní stránka · 
WWW @ Obce regionu · 
FIRMY a odkazy · 
Témata článků · 
Archív článků · 
Top 10 · 
KONTAKT · 
CENÍK REKLAMY · 
Diskuze a komentáře · 
Přidej na InfoCentrum · 
Noviny TIŠNOVSKO ·
 

Tištěný měsíčník TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO
Noviny Tišnov - TIŠNOVSKO
Tišnovská televize
Tišnovská televize
KATEGORIE
- Celý OBSAH - ZDE

 · Politika - VOLBY
 · AUTO - MOTO
 · Církev
 · CSS Tišnov
 · Dům dětí a mládeže
 · Doprava
 · HASIČI
 · Hitlerova dálniceR43
 · MAPY
 · Městské kulturní středisko
 · Muzeum města Tišnova
 · Oblastní charita Tišnov
 · Hrad Pernštejn
 · Počasí Tišnov
 · Společenská rubrika
 · Rodinné centrum
 · Tišnovské trhy
 · Tišnovský vozíčkář
 · ÚMRTÍ
 · Výrobky z Tišnovska
 · Zlobice - Ovenálie
 · Kuriozity
 · Úřady a instituce
 · Mapy
 · Výrobky z Tišnovska
 · Stará fotografie - seriál
 · Zdeněk Juránek a jeho tvorba
Počasí + Kamery
Náhodné zprávy

Restaurace Na Skleníku
[ Restaurace Na Skleníku ]

·Velikonoční speciality v Restauraci Na skleníku
·RESTAURACE NA SKLENÍKU
·Aktualizace: Beseda o indiánech
·Martinská husa - Restaurace Na Skleníku
·VÍKEND VELIKONOČNÍCH SPECIALIT
·RESTAURACE NA SKLENÍKU
·RESTAURACE NA SKLENÍKU
·FOTO: Nedožité devadesátiny Borka Bayera.
·Art Periscope a Borek Bayer.
Videa Tišnov
Podpořte InfoCentrum Tišnov
Líbí se vám server tisnov.info?
Chtěli byste jej propagovat na svých stránkách?
Návštěvnost
Zaznamenali jsme
87132817
přístupů od měsíce Květen 2005
TOPlist
Politika - VOLBY (MOST) Otevřená odpověď na otevřený dopis (ČSSD)
Autor: InfoCentrum - Středa, 22.10. 2014 - 17:15:40 (5467 čtenářů)
Téma: Politika - VOLBY
Reakce spolku MOST z 21.10.2014 na otevřený dopis Jana Schneidera členům Zastupitelstva města Tišnova pro volební období 2014-2018 s pozvánkou ke společnému jednání zaslaný 20. 10. 2014 17:53:58

Vážený pane Schneidere,

vážené kolegyně, vážení kolegové - zastupitelé,
dovolte mi vyjádřit se k pozvánce na společné jednání všech zastupitelů ze strany ČSSD.

Především je nutno říci, že jsme považovali za slušné nejprve osobně projednat se všemi nově zvolenými zastupiteli možnosti budoucí spolupráce ve prospěch našeho města. S ohledem na omezené časové možnosti některých z vás nebylo možné tato jednání absolvovat v minulém týdnu.

V podvečer 20. října 2014 spolek MOST tato setkání úspěšně dokončil. Všichni z vás, včetně ČSSD, byli na těchto našich společných jednáních seznámeni s tím, že bezprostředně po zveřejnění výsledků voleb zahájil spolek MOST vyjednávání o sestavení koalice v novém zastupitelstvu a také s tím, že strany MOST, ANO, ODS a STAN vedou jednání o podobě koaliční smlouvy a společného programového prohlášení.

Protože naším záměrem není vytvoření vyhraněné koalice, nabídli jsme prostor pro realizaci i vám ostatním. Představa, že MOST spojí všechny strany do jedné velké koalice (15:0, 14:1, …), je velmi odvážná, určitě ne nereálná, ale i s ohledem na průběh celého minulého volebního období dozajista v krátkém čase těžko realizovatelná. Osobních sympatií a antipatií se mezi jakoukoliv sociální skupinou nachází mnoho. Platí to i pro zastupitele. Funkcí v Radě města je omezený počet. Všichni nemohou město vést. Chceme však dosáhnout situace, kdy všichni zastupitelé a občané budou mít maximum informací o činnosti vedení města.

Všechny z vás, bez rozdílu, zda budete či nebudete v koalici, jsme vybídli k aktivitě a spolupráci. Budeme se snažit prosazovat naše ideje a k nim hledat souhlasný náhled většiny zastupitelů. Naše volební programy jsou natolik podobné, že de facto všichni hodláme prosazovat společná témata a priority. Co tedy brání v jejich realizaci? Je to jen snaha a ochota komunikovat a domluvit se. I přes osobní antipatie. Takto chápeme naše heslo „MOST spojuje“.


Vážený pane Schneidere,

pokud jde o spolupráci s ČSSD, je rozhodně možná, nahrává jí i velká programová shoda. Hlavní překážkou pro koaliční spolupráci je však Váš politický styl, kterým jste město vedl v letech 2010-2014. Přesto nabízíme ČSSD součinnost v mnoha tématech volebního programu. Toto stanovisko jsme také prezentovali na našem společném jednání zástupců spolku MOST a ČSSD ve středu 15.10.2014.

Děkuji Vám za iniciativu a pozvání ke společnému jednání všech zastupitelů. Zastupitelé zvolení za spolek MOST se společného jednání rádi zúčastní, abychom osobně prezentovali naše názory na možnosti spolupráce ve prospěch obyvatel našeho města.

S pozdravem

Jiří Dospíšil
Místní Občanský Spolek Tišnováků (MOST)

Zdroj: www.most-tisnov.cz/cz/aktuality/otevrena-reakce-na-otevreny-dopis


Související témata

Politika - VOLBY Tišnov

"(MOST) Otevřená odpověď na otevřený dopis (ČSSD)" | Přihlásit/Registrovat | 14 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: (MOST) Otevřená odpověď na otevřený dopis (ČSSD) (Hodnocení: 0)
Od: - Středa, 22.10. 2014 - 17:44:09
Dobry den pane Dospisile. Naprosto bez ironie mne zajima, co konkretniho je mysleno temi neustalymi frazemi o "politickem stylu" pana Schneidera a podobne. Pokud zhodnotim progres ve vyvoji mesta v minulem obdobi, nemohu se ubranit dojmu, ze jde spise o vyrizovani osobnich uctu, coz mi neprijde jako krok pro blaho mesta... Ale treba mi napisete neco konkretniho, co mne prinuti nazor zmenit. Dale se chci zeptat, jestli je Mostu blizky politicky styl zalozeny na publikovani ocernujicich clanku pod falesnym jmenem? Je totiz nevyvracenym verejnym tajemstvim, ze jeden z vasich budoucich koalicnich partneru tuto strategii ve volbach zvolil. Prosim, aby mi neodpovidali zdejsi diskusni sprostaci. Dekuji za odpoved. taky Jiri (N.)


[ Odpovědět ]
Re: (MOST) Otevřená odpověď na otevřený dopis (ČSSD) (Hodnocení: 0)
Od: - Středa, 22.10. 2014 - 18:29:28
 
Ale Honzo už dej pokoj. Moc v Tišnově a krasný plat jsi ztratil,tak to zkus třeba někde jinde. Vzdyť máš plno mocných kamarádů.... Ale jestli to myslíš s blahem Tišnova upřímně a nejde Ti jen o prachy a moc,tak máš možnost pracovat v zastupitelstvu. 


[ Odpovědět ]
Re: (MOST) Otevřená odpověď na otevřený dopis (ČSSD) (Hodnocení: 0)
Od: - Středa, 22.10. 2014 - 18:32:56
 
Honzíku s Trakalem a fotomontážema Ti to moc nevyšlo tak už prudíš zase.


[ Odpovědět ]
Re: (MOST) Otevřená odpověď na otevřený dopis (ČSSD) (Hodnocení: 0)
Od: - Středa, 22.10. 2014 - 22:50:23
 
http://www.most-tisnov.cz/cz/aktuality/reakce-spolku-most-na-clanek-povolebni-vyjednavani-v-tisnove-zverejneny-mo-cssd-dne-20-10-2014 [www.most-tisnov.cz]


[ Odpovědět ]
Re: (MOST) Otevřená odpověď na otevřený dopis (ČSSD) (Hodnocení: 0)
Od: - Čtvrtek, 23.10. 2014 - 00:44:22
 
Proč, pane Jiří (N.) píšete panu Dospíšilovi na stránky tisnov.info ? Myslíte si snad, že budoucí starosta města bude surfovat po bulvárních webech ? To by byl pěkný hlupák. Spíš to vypadá, jako byste spíš byl jen jeden z těch, kteří tady dlouhodobě čeří vodu a snaží se vytvořit dojem, že mají na srdci ono pověstné "blaho města" (což je ostatně termín podobně vágní jako legendární "zájmy pracujícího lidu"). Já sice nejsem pan Dospíšil, ale odpověděl bych Vám velmi jednoduše : MOST zkrátka diplomatickým slovníkem oznámil, že s lumpy se prostě nespolupracuje. Není mi jasné, co potřebujete více vědět. Pokud máte pocit, že k "blahu města" může přispět bytostné a hluboce zakořeněné pohrdání občany včetně postupné promyšlené profesní likvidace všech, kteří nebudou vůdcům zobat z ruky, pak to ale asi nepochopíte. K čemu mi bude dostavba školy nebo opravený chodník, když na radnici bude sedět bezcharakterní prospěchář obklopen výhradně stejným typem svých přisluhovačů ? Nebo by vám to nevadilo ? Věřte, že přesně takové zkušenosti má s vedením města z období listopad 2010 až únor 2014 už velmi početný zástup poměrně úctyhodných občanů Tišnova. A k onomu článku zveřejněnému "pod falešným jménem": ten nakonec paradoxně autorovi, ať už jím byl kdokoli, spíš uškodil, protože všichni řešili jen to, kdo to napsal a nikdo se nezamýšlel nad jeho obsahem, v němž byla výhradně pravdivá fakta o tom, jak to v té době na radnici chodilo. Tolik vyjádření jednoho diskusního sprosťáka.


[ Odpovědět ]
Re: (MOST) Otevřená odpověď na otevřený dopis (ČSSD) (Hodnocení: 0)
Od: - Čtvrtek, 23.10. 2014 - 07:16:01
 
Paráda, konečně slušný, ale výstižný postřeh. Všichni se snaží řešit kdo je Trakal, ale to je přece úplně jedno! Je nutné řešit obsah, co prováděl pan Schneider a jak se choval!


[ Odpovědět ]
Re: (MOST) Otevřená odpověď na otevřený dopis (ČSSD) (Hodnocení: 0)
Od: - Čtvrtek, 23.10. 2014 - 08:55:21
 
Krásně napsáno. Ještě si myslím si, že pan Schneider se snaží zde v diskuzích svými příspěvky ovlivňovat veřejné mínění. Teď, když čtu reakci MOSTu  a v ní jeho snahu o povolební snaze se s nimi spojit, tak to všechno do sebe krásně zapadá. Je to technolog moci a zřejmě mu už přituhuje i v ČSSD.....


[ Odpovědět ]
Re: (MOST) Otevřená odpověď na otevřený dopis (ČSSD) (Hodnocení: 0)
Od: - Čtvrtek, 23.10. 2014 - 11:12:52
 
snahu o povolební snaze se s nimi spojit


[ Odpovědět ]
Re: (MOST) Otevřená odpověď na otevřený dopis (ČSSD) (Hodnocení: 0)
Od: - Sobota, 25.10. 2014 - 00:03:28
 
Takze oficialni otevrena odpoved nebude? To ty velkopanske moresy rychle prisly...


[ Odpovědět ]

Re: (MOST) Otevřená odpověď na otevřený dopis (ČSSD) (Hodnocení: 0)
Od: - Pátek, 24.10. 2014 - 13:00:04
A máte pocit, že Součka s Komprsem si lidé ve vedení města přáli? Pokud srovnám výsledky z voleb 2010, ztratili rozhodně víc než Schneider. Komprs ( 801 X 539, -33 procent), Schneider (882 X 737, - 17 procent), Souček (655 X 412, -37 procent). Ať tam klidně Schneider není, s tím problém nemám, ale proč tam někdo tahá ty ostatní? Bylo by fér přiznat, že tady jde o funkce pro kámoše a nehrát si na nějaký zachránce a vymýšlet nelogický zdůvodnění. Lži hned na začátku nové koalici moc ke cti nejsou. PS: Nevolil jsem ani jednoho z uvedených pánů.


[ Odpovědět ]
Re: (MOST) Otevřená odpověď na otevřený dopis (ČSSD) (Hodnocení: 0)
Od: - Pátek, 24.10. 2014 - 15:24:48
 
Opět jednoduchá odpověď: Součka a Komprse si ve vedení přáli vítězové voleb, protože jsou to slušní lidé a s takovými oni chtějí spolupracovat. Ve zbytku zastupitelského pole si už moc dalších slušných nevyberete...Pokud jsou Zhořová, Habart, Knoflíčková či Bábor ochotni dělat stafáž Schneiderovi, tak jim asi teď těžko někdo bude nabízet funkce. Není v tom absolutně žádná nelogika, natož pak lež. A podotýkám, že jsem volil převážně zelené a moc mne mrzí, že se především Jan Křehlík do zastupitelstva nedostal...


[ Odpovědět ]
Re: (MOST) Otevřená odpověď na otevřený dopis (ČSSD) (Hodnocení: 0)
Od: - Pátek, 24.10. 2014 - 15:50:53
 
Jmenuji se Dohnálková a jsem tak slušná, že jsem se tam já ani nikdo další z naší kandidátky nedostal.


[ Odpovědět ]
Re: (MOST) Otevřená odpověď na otevřený dopis (ČSSD) (Hodnocení: 0)
Od: tišnovák - Neděle, 26.10. 2014 - 08:47:07
 
Myslíte si, že tišnováci volili na radnici neslušné lidi ? To  si opravdu myslíte ? Protože si Vás opravdu vážím mne to překvapilo, škoda, ráda jsem chodila s Vámi na vycházky do přírody, ale teď,když si o mě myslíte,že jsem já a většina tišnováků podle Vás neslušná a volila ty neslušné, tak mne to po 20ti letech co Vás znám,. zaskočilo. Věřím,že jste to tak nemyslela opravdu,jen jste se nějak špatně vyjádřila. "Zelení" přece do naší krásné přírody patří a i když  ve volbách neuspěli,jistě budou pracovat pro město dál a my s vámi, sázet stromky,teď alej u Hajánek, pak jedličky,vždyť to byly a věřím. že budou vaše dobré aktivity a ty se neřídí tím,jestli někdo ve volbách uspěl,či ne. Tak to cítím já a myslím,že hodně aktivních tišnováků,kteří nikdy nikam nekandidovali a dělají pro naše krásné město z lásky k němu mnoho. Pěkné dny a hodně zdraví.


[ Odpovědět ]
Re: (MOST) Otevřená odpověď na otevřený dopis (ČSSD) (Hodnocení: 0)
Od: - Neděle, 26.10. 2014 - 21:06:52
 
Tišnovák to nějak nepochopil.


[ Odpovědět ]
 
Související odkazy
· Více o tématu Politika - VOLBY
· Další články od autora InfoCentrum


Nejčtenější článek na téma Politika - VOLBY:
Petice proti odvolání Rady města Tišnova - informace + VIDEO

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 * Přidat do oblíbených

 Sdílet na Facebooku

 g Přidat na Google

 t Sdílet na Twitter

 m Sdílet na MySpace

 l Sdílet na Live

 * Sdílet jinde

InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO

Informační portál města Tišnov a tišnovského regionu. Noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tišnovského a Kuřimského regionu.
Všechny obchodní známky a názvy jsou majetkem jejich právoplatných vlastníků, komentáře vlastní jejich autoři.
Vše ostatní vlastní © 2005 - 2018 InfoCentrum Tišnov
Odebírat naše zprávy můžete pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.09 sekund