InfoCentrum Tisnov - Noviny Tisnov TISNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tisnovského a Kuřimského regionu.
inzerce sport kultura galerie a výstavy foto video černá kronika restaurace reality turistika volný čas školy nabídka práce Hudba Tanec Zábava Noviny Tisnov KUŘIM - TISNOVSKO-KUŘIMSKO
VIDEA z regionů
HLAVNÍ NABÍDKA

Úvodní stránka · 
WWW @ Obce regionu · 
FIRMY a odkazy · 
Témata článků · 
Archív článků · 
Top 10 · 
KONTAKT · 
CENÍK REKLAMY · 
Diskuze a komentáře · 
Přidej na InfoCentrum · 
Noviny TIŠNOVSKO ·
 

Tištěný měsíčník TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO
Noviny Tišnov - TIŠNOVSKO
Tišnovská televize
Tišnovská televize
KATEGORIE
- Celý OBSAH - ZDE

 · Politika - VOLBY
 · AUTO - MOTO
 · Církev
 · CSS Tišnov
 · Dům dětí a mládeže
 · Doprava
 · HASIČI
 · Hitlerova dálniceR43
 · MAPY
 · Městské kulturní středisko
 · Muzeum města Tišnova
 · Oblastní charita Tišnov
 · Hrad Pernštejn
 · Počasí Tišnov
 · Společenská rubrika
 · Rodinné centrum
 · Tišnovské trhy
 · Tišnovský vozíčkář
 · ÚMRTÍ
 · Výrobky z Tišnovska
 · Zlobice - Ovenálie
 · Kuriozity
 · Úřady a instituce
 · Mapy
 · Výrobky z Tišnovska
 · Stará fotografie - seriál
 · Zdeněk Juránek a jeho tvorba
Náhodné zprávy

Obec Pernštejnské Jestřabí
[ Obec Pernštejnské Jestřabí ]

·Prosíme o pomoc...
·ROCKOVÁ NOC V PERNŠTEJNSKÉM JESTŘABÍ
·MEGAPARTY V PERNŠTEJNSKÉM JESTŘABÍ
·NOHEJBALOVÝ TURNAJ V PERNŠTEJNSKÉM JESTŘABÍ
·XX. ROČNÍK DÁLKOVÉHO POCHODU
·Policie České republiky - Obvodní oddělení Tišnov
·GIS Tišnov
·www a e-mailové adresy obcí Tišnovska + okolí
·Václav Oharek - Tišnovský okres, Brno 1923, Brno 2007.
Videa Tišnov
Podpořte InfoCentrum Tišnov
Líbí se vám server tisnov.info?
Chtěli byste jej propagovat na svých stránkách?
Návštěvnost
Zaznamenali jsme
84507596
přístupů od měsíce Květen 2005
TOPlist
Region Tišnovsko Centrum Eden otevře veřejnosti už tento víkend Bohuslav Sobotka
Autor: InfoCentrum - Středa, 18.03. 2015 - 11:29:27 (3883 čtenářů)
Téma: Region Tišnovsko

SLAVNOSTI JARA

21. - 22. března 2015

 Slavnostně otevíráme pro veřejnost

Bystřice nad Pernštejnem – Centrum Eden, středisko šetrného cestovního ruchu, poznání a  vzdělávání na Vysočině, bude o prvním jarním víkendu 21. a 22. března slavnostně otevřeno pro laickou i odbornou veřejnost. Oficiální zahájení fungování centra podpoří svou návštěvou předseda vlády Bohuslav Sobotka. Pro první návštěvníky jsou mimo úchvatné expozice připraveny také Slavnosti jara s bohatým programem a rozmanitou hudební scénou.Mapa + program:

 www.edencentre.cz/slavnostni-otevreni

 www.centrumeden.cz

Zchátralý bystřický statek Mittrovských se po letech dočkal kompletní obnovy a bude nyní plnit úlohu centra, v němž se lidé dozvědí, jak se dříve žilo a hospodařilo na našem venkově. „Na původně zelených loukách okolo statku jsme postavili přesné repliky roubenek, které dohromady tvoří horáckou vesničku. Uprostřed ní návštěvníci objeví i zvoničku,“ popisuje Michal Antl, zástupce generálního zhotovitele projektu PKS stavby. A dodává: „K  rekonstrukci historické budovy zámečku jsme přistoupili s ohledem na její chátrající stav s  citem za použití vhodných postupů a zvláštních řemesel. Jinak tomu nemohlo být ani u  novostaveb replikovaných objektů a futuristické budovy.“ Právě moderní budova ekopavilonu ve tvaru trojúhelníku je jakýmsi protikladem historického statku a další dominantou centra Eden. „Jestliže si návštěvníci v Panském dvoře či ve vesničce na vlastní kůži vyzkouší, jak žili naši předci, v ekopavilonu zase uvidí, jak budou jednou pravděpodobně bydlet naše děti,“ vysvětluje kontrast historických budov a moderního železobetonového ekopavilonu Pavel Pichler z centra Eden. Na evropském kontinentu nemá centrum Eden díky své rozmanitosti vůbec obdoby. Podobně vystavěný tematický park je pouze v Británii. Návštěvníci Edenu nejenže nahlédnou do toho, jak žila čeládka a panstvo, ale sami si například vyzkouší vytlouct obilí nebo upéct chleba. „Všechny expozice jsou postaveny tak, aby si každý mohl na věci sáhnout, vyzkoušet je a opravdu zažít, jak to na venkově chodilo,“ doplňuje Pichler. Vedle těchto atrakcí se návštěvníci budou moci projet na koních v jízdárně nebo ochutnat pivo z místního pivovárku.

 

Nejen stálé expozice, ale také zábavné akce pro celou rodinu

 

Obyvatelé Bystřice nad Pernštejnem si už stihli přivyknout tomu, že se v centru Eden pořádají kulturní a gastronomické akce jako Slavnosti brambor nebo moravského uzeného. Proto ani u oficiálního otevření nemůže chybět velkolepý doprovodný program. Tentokrát to budou Slavnosti jara, kde například zahrají známí Melody Makers Ondřeje Havelky nebo pražské Šlapeto. Vstup na Slavnosti jara je zdarma. „Do konce letošního roku máme naplánovány další podobné události, už v dubnu je to třeba Den země,“ láká do centra Pavel Pichler. „Mimo turistickou sezónu pak bude centrum sloužit jako vzdělávací středisko pro  odborníky v cestovním ruchu."

 

Centrum Eden je dlouhodobý projekt města Bystřice nad Pernštejnem, VOŠ a Střední odborné školy zemědělsko­technické Bystřice n. P. a ECEAT.
 

 

 

Z minulosti do budoucnosti. Centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem se návštěvníkům otevře první jarní den

 

Bystřice nad Pernštejnem – Centrum Eden, ráj inspirace, poznání a zábavy pro celou rodinu, otevře veřejnosti své brány poprvé o víkendu 21. a 22. března 2015 na Slavnostech jara. Návštěvníci uvidí výsledky rozsáhlé rekonstrukce zchátralého bystřického statku Mittrowských, k němuž přibyla stavba horácké vesničky či ekopavilon, a užijí si speciálně připravený zábavný program pro děti i dospělé. Vstup na dvoudenní akci je volný.

 

Ojedinělé centrum Eden, jehož obdobu nalezneme pouze ve Velké Británii, představuje komplexní interaktivní park, v němž si návštěvníci mohou vyzkoušet na vlastní kůži, jak se v minulosti hospodařilo na českém a moravském venkově a jaké možnosti nabízí lidstvu ekologické hospodaření. Zjistí, jak žili páni i jejich čeládka, co za činnosti se na statku odehrávaly, jak pracoval hrnčíř, včelař, mydlář a mnozí další.  Milovníci zvířat si mohou osedlat koně z přilehlé farmy, kde najdou také další hospodářská zvířata, anebo si vyzkoušet jízdu bryčkou. Ostatní potěší futuristická stavba ekopavilonu nabízející nové pohledy na moderní technologie bydlení. „S ohledem na historický ráz budov byla většina prací provedena původními postupy a materiály. V hlavním objektu zámečku byly provedeny replikované původní malby. Chalupy horácké vesničky byly detailně postaveny podle původních podob. Ekopavilon s netradičním trojúhelníkovým tvarem z monolitické železobetonové konstrukce je zapuštěn dvě patra pod zemí a představuje kontrast k historickým budovám,“ říká Michal Antl ze společnosti PKS stavby, která byla generálním zhotovitelem projektu.

 

Během dvoudenního slavnostního otevření do Edenu zavítá spousta nejen místních muzikantů. Slavnosti jara zahájí dechový orchestr ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem, pokračovat bude Divadlo Beze Jména muzikálovými melodiemi, nebo cimbálová muzika a smyčcový orchestr. Vrcholem sobotního hudebního programu se stane vystoupení Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. V neděli pak zahraje oblíbené Šlapeto.

 

Chybět nebudou ani rady, jak správně pečovat o květiny, které k jaru neodmyslitelně patří, a kuchařská show s Hankou Michopulu. Pivaři zase ochutnají skvělé pivo Mittrowsky v místní hospůdce. Nezapomnělo se ani na děti, které si v dětském koutku vyrobí hezké loutky nebo se půjdou podívat na čerstvě narozená jehňátka a telátka. Program potrvá až do úplného večera, kdy milovníci ohně předvedou ohnivou show.

 

Centrum Eden, středisko šetrného cestovního ruchu, poznání a vzdělávání na Vysočině, je dlouhodobý projekt města Bystřice nad Pernštejnem, VOŠ a Střední odborné školy zemědělsko-technické Bystřice n. P. a ECEAT.


Související témata

Volný čas

"Centrum Eden otevře veřejnosti už tento víkend Bohuslav Sobotka" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Centrum Eden otevře veřejnosti už tento víkend Bohuslav Sobotka (Hodnocení: 0)
Od: - Středa, 18.03. 2015 - 11:43:46
http://www.edencentre.cz/slavnostni-otevreni/


[ Odpovědět ]
 
Související odkazy
· Více o tématu Region Tišnovsko
· Další články od autora InfoCentrum


Nejčtenější článek na téma Region Tišnovsko:
www a e-mailové adresy obcí Tišnovska + okolí

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 * Přidat do oblíbených

 Sdílet na Facebooku

 g Přidat na Google

 t Sdílet na Twitter

 m Sdílet na MySpace

 l Sdílet na Live

 * Sdílet jinde

InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO

Informační portál města Tišnov a tišnovského regionu. Noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tišnovského a Kuřimského regionu.
Všechny obchodní známky a názvy jsou majetkem jejich právoplatných vlastníků, komentáře vlastní jejich autoři.
Vše ostatní vlastní © 2005 - 2018 InfoCentrum Tišnov
Odebírat naše zprávy můžete pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund