InfoCentrum Tisnov - Noviny Tisnov TISNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tisnovského a Kuřimského regionu.
inzerce sport kultura galerie a výstavy foto video černá kronika restaurace reality turistika volný čas školy nabídka práce Hudba Tanec Zábava Noviny Tisnov KUŘIM - TISNOVSKO-KUŘIMSKO
VIDEA z regionů
HLAVNÍ NABÍDKA

Úvodní stránka · 
WWW @ Obce regionu · 
FIRMY a odkazy · 
Témata článků · 
Archív článků · 
Top 10 · 
KONTAKT · 
CENÍK REKLAMY · 
Diskuze a komentáře · 
Přidej na InfoCentrum · 
Noviny TIŠNOVSKO ·
 

Tištěný měsíčník TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO
Noviny Tišnov - TIŠNOVSKO
Tišnovská televize
Tišnovská televize
KATEGORIE
- Celý OBSAH - ZDE

 · Politika - VOLBY
 · AUTO - MOTO
 · Církev
 · CSS Tišnov
 · Dům dětí a mládeže
 · Doprava
 · HASIČI
 · Hitlerova dálniceR43
 · MAPY
 · Městské kulturní středisko
 · Muzeum města Tišnova
 · Oblastní charita Tišnov
 · Hrad Pernštejn
 · Počasí Tišnov
 · Společenská rubrika
 · Rodinné centrum
 · Tišnovské trhy
 · Tišnovský vozíčkář
 · ÚMRTÍ
 · Výrobky z Tišnovska
 · Zlobice - Ovenálie
 · Kuriozity
 · Úřady a instituce
 · Mapy
 · Výrobky z Tišnovska
 · Stará fotografie - seriál
 · Zdeněk Juránek a jeho tvorba
Počasí + Kamery
Náhodné zprávy

Minipivovar Jiří Jelínek
[ Minipivovar Jiří Jelínek ]

·Festival Jeden svět bude v Tišnově 21.-24. března
·15. výročí piva Kvasar
·KVASARKA
Videa Tišnov
Podpořte InfoCentrum Tišnov
Líbí se vám server tisnov.info?
Chtěli byste jej propagovat na svých stránkách?
Návštěvnost
Zaznamenali jsme
88472951
přístupů od měsíce Květen 2005
TOPlist
Obec Sentice FOTO: Co se děje v Senticích
Autor: InfoCentrum - Čtvrtek, 05.05. 2016 - 13:00:00 (3118 čtenářů)
Téma: Obec Sentice

V jarním období se v Senticích uskutečnily dvě významné akce z oblasti kultury a školství. Jednalo se o divadelní představení a Pohádkové setkání mateřských škol.
Divadelní představení pohádky "Tajemství staré bambitky". Sentický divadelní spolek v loňském roce po 19 letech obnovil ochotnickou tradici úspěšným nastudováním pohádky "Tři zlaté vlasy Děda Vševěda". Pro letošní rok byl vybrán opět pohádkový titul a volba padla na poměrně mladou pohádku "Tajemství staré bambitky" známou z filmového zpracování. Filmový scénář zajistil přímo od autora Evžena Gogely režisér sentických ochotníků pan Antonín Kala. Scénář musel být pro divadelní představení upraven. K pravidelným setkáním na nácvik se scházelo 16 dospělých herců a 4 děti...


Premiéra divadla se uskutečnila v sobotu 12.3. 2016. Sentická sokolovna byla v odpoledním i podvečerním představení zcela zaplněna. Všech 450 diváků s napětím očekávalo, jak se po loňském úspěchu režisér a herci úkolu zhostí. Pan Kala měl při výběru obsazení rolí šťastnou ruku. Herci vložili do svého projevu osobité prvky a text oživili zmínkami o regionu a komediálními prvky. Skvělé herecké výkony podtrhl zpěv Ference a Lorence a prince Jakuba. Divadelníci si sami vyrobili kulisy a rekvizity, zabezpečili si kostýmy a pro letošní rok i profesionální líčení. Celá akce byla podporována obcí, poděkování patří panu režisérovi, všem hercům a jejich rodinám, nápovědě, maskérce, cateringu a všem dalším fandům, kteří pomáhali. Pro celý tým Sentického divadelního spolku je povzbuzující, že o jejich představení je zájem také v okolních obcích a nemalým úspěchem je ocenění v rámci první účasti na divadelním festivalu NA PRKNECH 2015 ve Veverské Bítýšce za 3. místo v kategorii cena diváka. Těšme se všichni na kulturní zážitek divadelní hry příštího roku!

Pohádkové setkání mateřských škol Sentice 2016
 
15.4. 2016 se v místní sokolovně v Senticích konalo 1. Pohádkové setkání MŠ z okolí Tišnova. Toto setkání vzešlo z iniciativy MŠ Sentice na základě myšlenky paní učitelky Leony Kluskové. Na základě oslovení se přihlásilo do 1. ročníku šest školek z obcí Čebín, Dolní Loučky, Hradčany, Chudčice, Předklášteří a Sentice. Děti a paní učitelky přijížděly do Sentic již od ranních hodin do krásně vyzdobené pohádkové sokolovny, kde je přivítaly pohádkové postavy medvěd, prasátko a mlynář. Vše bylo přizpůsobené potřebám dětí a každé ze školek se po celou dobu věnovala také jedna maminka nebo babička. Celý program zahájily nejmenší děti z místní MŠ baletním vystoupením. Podle časového harmonogramu vystupovaly jednotlivé školky se svým připraveným pásmem. Každá školka zvolila jiné pojetí. Děti předvedly písničky s tanečkem, lidový tanec v krojích, dramatizaci pohádky, cvičení s hudbou, přednes básní a písní o jaru a dramatizaci s pohybem. Průběh pohádkového setkání výborně moderoval pan Antonín Kala. Po celou dobu panovala skvělá nálada a děti i jejich paní učitelky se dobře bavily. Děti měly zajištěno občerstvení, pitný režim a oběd přímo od klauna, kterým byl pan Martin Slanina. Pohádkové postavy s dětmi tancovaly a věnovaly se jim během přestávky. Za své vystoupení byla každá školka odměněna pohárem ve tvaru houslového klíče, diplomem na památku a knihou s míčem. Záštitu nad celou akcí měla obec Sentice včele se starostkou Alenou Kolářovou. Velké poděkování patří celému kolektivu MŠ a ZŠ Sentice, pedagogům a vedení všech zúčastněných školek a všem, kteří se na přípravě a zdárném průběhu podíleli. Význam akce, jejímž cílem bylo vzájemné poznávání dětí předškolního věku a výměna zkušeností pedagogů, podpořili svojí milou návštěvou zástupci vedení obcí Čebín, Hradčany, Dolní Loučky a Drásov. MŠ Sentice Na Paloučku si velice váží toho, že se okolní školky projektu zúčastnily a již se moc těší na II. ročník Pohádkového festivalu.
 Související témata

Fotogalerie Kultura Obec Sentice Školy

"FOTO: Co se děje v Senticích" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
 
Související odkazy
· Více o tématu Obec Sentice
· Další články od autora InfoCentrum


Nejčtenější článek na téma Obec Sentice:
Nové volby do zastupitelstva obce Sentice

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 * Přidat do oblíbených

 Sdílet na Facebooku

 g Přidat na Google

 t Sdílet na Twitter

 m Sdílet na MySpace

 l Sdílet na Live

 * Sdílet jinde

InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO

Informační portál města Tišnov a tišnovského regionu. Noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tišnovského a Kuřimského regionu.
Všechny obchodní známky a názvy jsou majetkem jejich právoplatných vlastníků, komentáře vlastní jejich autoři.
Vše ostatní vlastní © 2005 - 2018 InfoCentrum Tišnov
Odebírat naše zprávy můžete pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund