InfoCentrum Tisnov - Noviny Tisnov TISNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tisnovského a Kuřimského regionu.
inzerce sport kultura galerie a výstavy foto video černá kronika restaurace reality turistika volný čas školy nabídka práce Hudba Tanec Zábava Noviny Tisnov KUŘIM - TISNOVSKO-KUŘIMSKO
VIDEA z regionů
HLAVNÍ NABÍDKA

Úvodní stránka · 
WWW @ Obce regionu · 
FIRMY a odkazy · 
Témata článků · 
Archív článků · 
Top 10 · 
KONTAKT · 
CENÍK REKLAMY · 
Diskuze a komentáře · 
Přidej na InfoCentrum · 
Noviny TIŠNOVSKO ·
 

Tištěný měsíčník TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO
Noviny Tišnov - TIŠNOVSKO
Tišnovská televize
Tišnovská televize
KATEGORIE
- Celý OBSAH - ZDE

 · Politika - VOLBY
 · AUTO - MOTO
 · Církev
 · CSS Tišnov
 · Dům dětí a mládeže
 · Doprava
 · HASIČI
 · Hitlerova dálniceR43
 · MAPY
 · Městské kulturní středisko
 · Muzeum města Tišnova
 · Oblastní charita Tišnov
 · Hrad Pernštejn
 · Počasí Tišnov
 · Společenská rubrika
 · Rodinné centrum
 · Tišnovské trhy
 · Tišnovský vozíčkář
 · ÚMRTÍ
 · Výrobky z Tišnovska
 · Zlobice - Ovenálie
 · Kuriozity
 · Úřady a instituce
 · Mapy
 · Výrobky z Tišnovska
 · Stará fotografie - seriál
 · Zdeněk Juránek a jeho tvorba
Počasí + Kamery
Náhodné zprávy

Firmy
[ Firmy ]

·Nižší důchod jako daň za podnikání.
·Jak na vánočku ? Od pekařského barda
·Výhra z Tesca
·Uzavření prodejny od 24.6. Slevy až -50%
·Nabídka půjčky
·JINÝ SECOND HAND! OD BŘEZNA JARNÍ ZBOŽÍ
·Můžete si dovolit rakovinu ?
·* * * Zásilkovna - změna adresy * * *
·EET - likvidace malých podnikatelů ?
Videa Tišnov
Podpořte InfoCentrum Tišnov
Líbí se vám server tisnov.info?
Chtěli byste jej propagovat na svých stránkách?
Návštěvnost
Zaznamenali jsme
81552864
přístupů od měsíce Květen 2005
TOPlist
Obec Sentice FOTO: Co se děje v Senticích
Autor: InfoCentrum - Čtvrtek, 05.05. 2016 - 13:00:00 (2789 čtenářů)
Téma: Obec Sentice

V jarním období se v Senticích uskutečnily dvě významné akce z oblasti kultury a školství. Jednalo se o divadelní představení a Pohádkové setkání mateřských škol.
Divadelní představení pohádky "Tajemství staré bambitky". Sentický divadelní spolek v loňském roce po 19 letech obnovil ochotnickou tradici úspěšným nastudováním pohádky "Tři zlaté vlasy Děda Vševěda". Pro letošní rok byl vybrán opět pohádkový titul a volba padla na poměrně mladou pohádku "Tajemství staré bambitky" známou z filmového zpracování. Filmový scénář zajistil přímo od autora Evžena Gogely režisér sentických ochotníků pan Antonín Kala. Scénář musel být pro divadelní představení upraven. K pravidelným setkáním na nácvik se scházelo 16 dospělých herců a 4 děti...


Premiéra divadla se uskutečnila v sobotu 12.3. 2016. Sentická sokolovna byla v odpoledním i podvečerním představení zcela zaplněna. Všech 450 diváků s napětím očekávalo, jak se po loňském úspěchu režisér a herci úkolu zhostí. Pan Kala měl při výběru obsazení rolí šťastnou ruku. Herci vložili do svého projevu osobité prvky a text oživili zmínkami o regionu a komediálními prvky. Skvělé herecké výkony podtrhl zpěv Ference a Lorence a prince Jakuba. Divadelníci si sami vyrobili kulisy a rekvizity, zabezpečili si kostýmy a pro letošní rok i profesionální líčení. Celá akce byla podporována obcí, poděkování patří panu režisérovi, všem hercům a jejich rodinám, nápovědě, maskérce, cateringu a všem dalším fandům, kteří pomáhali. Pro celý tým Sentického divadelního spolku je povzbuzující, že o jejich představení je zájem také v okolních obcích a nemalým úspěchem je ocenění v rámci první účasti na divadelním festivalu NA PRKNECH 2015 ve Veverské Bítýšce za 3. místo v kategorii cena diváka. Těšme se všichni na kulturní zážitek divadelní hry příštího roku!

Pohádkové setkání mateřských škol Sentice 2016
 
15.4. 2016 se v místní sokolovně v Senticích konalo 1. Pohádkové setkání MŠ z okolí Tišnova. Toto setkání vzešlo z iniciativy MŠ Sentice na základě myšlenky paní učitelky Leony Kluskové. Na základě oslovení se přihlásilo do 1. ročníku šest školek z obcí Čebín, Dolní Loučky, Hradčany, Chudčice, Předklášteří a Sentice. Děti a paní učitelky přijížděly do Sentic již od ranních hodin do krásně vyzdobené pohádkové sokolovny, kde je přivítaly pohádkové postavy medvěd, prasátko a mlynář. Vše bylo přizpůsobené potřebám dětí a každé ze školek se po celou dobu věnovala také jedna maminka nebo babička. Celý program zahájily nejmenší děti z místní MŠ baletním vystoupením. Podle časového harmonogramu vystupovaly jednotlivé školky se svým připraveným pásmem. Každá školka zvolila jiné pojetí. Děti předvedly písničky s tanečkem, lidový tanec v krojích, dramatizaci pohádky, cvičení s hudbou, přednes básní a písní o jaru a dramatizaci s pohybem. Průběh pohádkového setkání výborně moderoval pan Antonín Kala. Po celou dobu panovala skvělá nálada a děti i jejich paní učitelky se dobře bavily. Děti měly zajištěno občerstvení, pitný režim a oběd přímo od klauna, kterým byl pan Martin Slanina. Pohádkové postavy s dětmi tancovaly a věnovaly se jim během přestávky. Za své vystoupení byla každá školka odměněna pohárem ve tvaru houslového klíče, diplomem na památku a knihou s míčem. Záštitu nad celou akcí měla obec Sentice včele se starostkou Alenou Kolářovou. Velké poděkování patří celému kolektivu MŠ a ZŠ Sentice, pedagogům a vedení všech zúčastněných školek a všem, kteří se na přípravě a zdárném průběhu podíleli. Význam akce, jejímž cílem bylo vzájemné poznávání dětí předškolního věku a výměna zkušeností pedagogů, podpořili svojí milou návštěvou zástupci vedení obcí Čebín, Hradčany, Dolní Loučky a Drásov. MŠ Sentice Na Paloučku si velice váží toho, že se okolní školky projektu zúčastnily a již se moc těší na II. ročník Pohádkového festivalu.
 Související témata

Fotogalerie Kultura Obec Sentice Školy

"FOTO: Co se děje v Senticích" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
 
Související odkazy
· Více o tématu Obec Sentice
· Další články od autora InfoCentrum


Nejčtenější článek na téma Obec Sentice:
Nové volby do zastupitelstva obce Sentice

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 * Přidat do oblíbených

 Sdílet na Facebooku

 g Přidat na Google

 t Sdílet na Twitter

 m Sdílet na MySpace

 l Sdílet na Live

 * Sdílet jinde

InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO

Informační portál města Tišnov a tišnovského regionu. Noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tišnovského a Kuřimského regionu.
Všechny obchodní známky a názvy jsou majetkem jejich právoplatných vlastníků, komentáře vlastní jejich autoři.
Vše ostatní vlastní © 2005 - 2018 InfoCentrum Tišnov
Odebírat naše zprávy můžete pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund