InfoCentrum Tisnov - Noviny Tisnov TISNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tisnovského a Kuřimského regionu.
inzerce sport kultura galerie a výstavy foto video černá kronika restaurace reality turistika volný čas školy nabídka práce Hudba Tanec Zábava Noviny Tisnov KUŘIM - TISNOVSKO-KUŘIMSKO
VIDEA z regionů
HLAVNÍ NABÍDKA

Úvodní stránka · 
WWW @ Obce regionu · 
FIRMY a odkazy · 
Témata článků · 
Archív článků · 
Top 10 · 
KONTAKT · 
CENÍK REKLAMY · 
Diskuze a komentáře · 
Přidej na InfoCentrum · 
Noviny TIŠNOVSKO ·
 

Tištěný měsíčník TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO
Noviny Tišnov - TIŠNOVSKO
Tišnovská televize
Tišnovská televize
KATEGORIE
- Celý OBSAH - ZDE

 · Politika - VOLBY
 · AUTO - MOTO
 · Církev
 · CSS Tišnov
 · Dům dětí a mládeže
 · Doprava
 · HASIČI
 · Hitlerova dálniceR43
 · MAPY
 · Městské kulturní středisko
 · Muzeum města Tišnova
 · Oblastní charita Tišnov
 · Hrad Pernštejn
 · Počasí Tišnov
 · Společenská rubrika
 · Rodinné centrum
 · Tišnovské trhy
 · Tišnovský vozíčkář
 · ÚMRTÍ
 · Výrobky z Tišnovska
 · Zlobice - Ovenálie
 · Kuriozity
 · Úřady a instituce
 · Mapy
 · Výrobky z Tišnovska
 · Stará fotografie - seriál
 · Zdeněk Juránek a jeho tvorba
Počasí + Kamery
Náhodné zprávy

BRNO
[ BRNO ]

·Mammografické pracoviště na Obilním trhu opět v provozu
·PIVEX - Slavnosti piva
·MUZEJNÍ NOC: BABINSKÝ I ŠAMANSKÉ BUBNOVÁNÍ
·Běh pro Paměť národa Brno
·Fenomén Laterny magiky představí výstava v Brně
·Zdravá sebeláska - léčení našeho dětství
·VÝSTAVA KARÁTOVÉ DUŠE
·NESOUHLAS S ROZHODNUTÍM VLÁDY
·Extrem food festival 2019: Vytvoříme český rekord v počtu lidí pojídajících hmyz
Videa Tišnov
Podpořte InfoCentrum Tišnov
Líbí se vám server tisnov.info?
Chtěli byste jej propagovat na svých stránkách?
Návštěvnost
Zaznamenali jsme
94491249
přístupů od měsíce Květen 2005
TOPlist
CSS Tišnov FOTO: Z oslavy Mezinárodního dne seniorů
Autor: InfoCentrum - Sobota, 05.11. 2016 - 00:00:00 (2500 čtenářů)
Téma: CSS Tišnov

V letošním roce proběhla v Centru sociálních služeb Tišnov již 7. oslava Mezinárodního dne seniorů. V předchozích ročnících se obvykle v pestrém programu střídali profesionální umělci, žáci ZUŠ i mateřských škol, sportovci, pěvci, tanečníci. Letos jsme se rozhodli celou akci pojmout zcela jinak, a to pod heslem Senioři seniorům. První podněty přišly od seniorů, kteří se účastní pravidelných aktivit v CSS. Další talenty z řad seniorů jsme hledali celý červenec - mohl se přihlásit každý senior, který umí zpívat, tančit nebo hrát na hudební nástroj a má dost odvahy své umění předvést...

Potom nastalo náročné období nácviku, které by nebylo úspěšné bez vedení a trpělivosti pracovnice CSS Markéty Prokopové, ale ani bez aktivity a nadšení zúčastněných seniorů. A že nácvik úspěšný byl, se přesvědčila téměř stovka diváků 6. října v přeplněné jídelně DPS Králova. Nejdříve se na módní přehlídce předvedli manekýnky a manekýni ve společenských či vycházkových modelech. Ty potom dámy doplnily klobouky zapůjčenými od paní Šárky Kučerové, majitelky zámku v Nových Hradech u Litomyšle. Po přehlídce si vystupující chvíli oddechli při písničkách Karla Hašlera v podání pana Karla Šedivého, který byl jediným přizvaným umělcem. Také on však dosáhl seniorského věku, takže naplňoval heslo celé akce.

Po tomto vystoupení byly vyhlášeny výsledky ankety o nejkrásnější květinovou výzdobu DPS. Celkem 16 vyhodnocených seniorů dostalo dárek nejen od Centra sociálních služeb, ale také od města Tišnova, a to přímo z rukou starosty Jiřího Dospíšila a místostarosty Václava Šikuly. Oceněni byli i čtyři nejlepší: největší počet hlasů za svůj nazdobený balkon získala Naděžda Kšicová a za krásné balkony byly odměněny také Ludmila Cvrkalová a Emilie Špačková. Oceněn byl i Jiří Humlíček za péči o květiny v chodbě prvního poschodí na A.

Další program byl dílem pouze tišnovských seniorů, ať již bydlících v domě s pečovatelskou službou nebo docházejících sem na pravidelné aktivity. Zahrál František Kratochvíl na klavír, Jiří Koudelka a Jan Rašovský (r. 1921) hráli na harmoniku. Mezi vystoupeními zazněla také báseň od pana Josefa Veverky (ročník 1924) popisující život seniorů v DPS K Čimperku.

Svůj smysl pro ladný pohyb, ale také pro humor, projevilo deset dam v tanečku na motivy filmu Slunce seno jahody, při němž je doprovázel opět pan Kratochvíl na klavír. Zlatým hřebem bylo vystoupení pěveckého sboru, proložené vyprávěním vtipů v podání Jana Poppa a Ludmily Cvrkalové.

Na závěr celého programu si mohli všichni přítomní zatančit při seniorské diskotéce. Tu připravil Ing. Václav Seyfert z písní dosud žijících umělců v seniorském věku.

Podle reakcí publika a pozdějších ohlasů si troufám říci, že akce byla velmi úspěšná. Za to patří dík zejména devatenácti odvážným seniorům, kteří na oslavě dne seniorů vystoupili, přičemž jejich průměrný věk dosáhl 78 let. Doufáme, že budou ve své činnosti pokračovat i nadále. Poděkování si jistě zaslouží Markéta Prokopová za přípravu programu. Akce by se neobešla ani bez pomoci dalších pracovnic CSS Tišnov, které pomáhaly s jejím zajištěním nad rámec svých pracovních povinností.

Zakončím veršem z básně pana Veverky: „Mnoho mladých lidí se diví, že se důchodci v penzionu probudili živí“. Domnívám se, že by se mnozí mladí lidé divili i tomu, jak se ti „staří“ umí skvěle sami pobavit. Můžete se přijít přesvědčit na některou z akcí CSS nebo alespoň zhlédnout fotografie z oslavy dne seniorů na https://www.zonerama.com/CSSTisnov/Album/2266137

 
Jana Wildová, ředitelka Centra sociálních služeb Tišnov
Akční Den seniorů v Tišnově
Děkuji pracovnicím Centra sociálních služeb v Tišnově v čele s paní ředitelkou Ing. Mgr. Janou Wildovou, které zorganizovaly oslavu Dne seniorů a současně všem seniorkám a seniorům, kteří se jí aktivně zúčastnili v roli účinkujících. Den seniorů je věnován našim rodičům a prarodičům, je oslavou všeho, co společnosti přináší staří lidé. Jsou platnými a cennými členy lidského společenství, které by bez jejich přispění nemělo všechny potřebné dimenze. Seniorům děkujeme za jejich celoživotní zásluhy pro rodinu a blízké. V tomto životním období stále pokračuje rozvoj lidské osobnosti, a jak jsme měli možnost vidět na Dni seniorů, elán, nápaditost, odvaha, šarm a umění žít má člověk v každém věku!
Lenka Knechtová, zastupitelka

Související témata

CSS Tišnov Fotogalerie Kultura Tišnov

"FOTO: Z oslavy Mezinárodního dne seniorů" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
 
Související odkazy
· Více o tématu CSS Tišnov
· Další články od autora InfoCentrum


Nejčtenější článek na téma CSS Tišnov:
VIDEO: Vystoupení dětí v CSS Tišnov

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 * Přidat do oblíbených

 Sdílet na Facebooku

 g Přidat na Google

 t Sdílet na Twitter

 m Sdílet na MySpace

 l Sdílet na Live

 * Sdílet jinde

InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO

Informační portál města Tišnov a tišnovského regionu. Noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tišnovského a Kuřimského regionu.
Všechny obchodní známky a názvy jsou majetkem jejich právoplatných vlastníků, komentáře vlastní jejich autoři.
Vše ostatní vlastní © 2005 - 2018 InfoCentrum Tišnov
Odebírat naše zprávy můžete pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund