InfoCentrum Tisnov - Noviny Tisnov TISNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tisnovského a Kuřimského regionu.
inzerce sport kultura galerie a výstavy foto video černá kronika restaurace reality turistika volný čas školy nabídka práce Hudba Tanec Zábava Noviny Tisnov KUŘIM - TISNOVSKO-KUŘIMSKO
VIDEA z regionů
HLAVNÍ NABÍDKA

Úvodní stránka · 
WWW @ Obce regionu · 
FIRMY a odkazy · 
Témata článků · 
Archív článků · 
Top 10 · 
KONTAKT · 
CENÍK REKLAMY · 
Diskuze a komentáře · 
Přidej na InfoCentrum · 
Noviny TIŠNOVSKO ·
 

Tištěný měsíčník TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO
Noviny Tišnov - TIŠNOVSKO
Tišnovská televize
Tišnovská televize
KATEGORIE
- Celý OBSAH - ZDE

 · Politika - VOLBY
 · AUTO - MOTO
 · Církev
 · CSS Tišnov
 · Dům dětí a mládeže
 · Doprava
 · HASIČI
 · Hitlerova dálniceR43
 · MAPY
 · Městské kulturní středisko
 · Muzeum města Tišnova
 · Oblastní charita Tišnov
 · Hrad Pernštejn
 · Počasí Tišnov
 · Společenská rubrika
 · Rodinné centrum
 · Tišnovské trhy
 · Tišnovský vozíčkář
 · ÚMRTÍ
 · Výrobky z Tišnovska
 · Zlobice - Ovenálie
 · Kuriozity
 · Úřady a instituce
 · Mapy
 · Výrobky z Tišnovska
 · Stará fotografie - seriál
 · Zdeněk Juránek a jeho tvorba
Počasí + Kamery
Náhodné zprávy

Firmy
[ Firmy ]

·Den otevřených dveří v MINERVA BOSKOVICE
·Inzerce
·Nižší důchod jako daň za podnikání.
·Jak na vánočku ? Od pekařského barda
·Výhra z Tesca
·Uzavření prodejny od 24.6. Slevy až -50%
·Nabídka půjčky
·JINÝ SECOND HAND! OD BŘEZNA JARNÍ ZBOŽÍ
·Můžete si dovolit rakovinu ?
Videa Tišnov
Podpořte InfoCentrum Tišnov
Líbí se vám server tisnov.info?
Chtěli byste jej propagovat na svých stránkách?
Návštěvnost
Zaznamenali jsme
94601898
přístupů od měsíce Květen 2005
TOPlist
Rodinné centrum FOTO: Princezny a rytíři, farmářky a farmáři moc děkují!
Autor: InfoCentrum - Pátek, 08.09. 2017 - 00:00:00 (1694 čtenářů)
Téma: Rodinné centrum

Také v RC Studánka v Tišnově probíhaly během léta příměstské tábory na různá témata. Mnohým rodičům pomohly zaplnit volný čas dětí a dětem poskytly zajímavější čas prázdnin mimo domov. Bylo mi potěšením se dvou táborů účastnit jako vedoucí společně s kolegyněmi "princeznou" Janou a „farmářkou“ Klárkou. Dětem jsme se vždy snažily poskytnout hodnotný program k tématu tábora. Na závěr týdne nachystat i bohatý poklad. Bez pomoci sponzorů, okolních firem, podnikatelů, rodiny a přátel bychom jen těžko naplnily cíle, které jsme si daly. Proto chci s vděčností vzpomenout a poděkovat jmenovitě těm, co nás překvapili svou vstřícností a pomohli dětem vykouzlit spokojené úsměvy na tvářích...

Princezny a rytíři posílají DÍKY na hrad Pernštejn a manželům Jandovým – Suvenýry Pernštejn. Ti se stali součástí naší cesty za pokladem i průvodci. Díky mapám ke sluji draka a k pokladu, které si děti vysloužily od Františka a Alenky, jsme došli k cíli a poklad jsme v pátek nalezli. Za zrození tříhlavého draka, hlídajícího poklad a sténajícího pod sečí rytířů v lesích Květnice, děkuji své mamince Alence Balášové a svým dětem Kristýnce, Davídkovi a Vojtovi. Kéž by se byl vylíhl z vajíčka a nemusela se jeho kostra obšívat mnoho hodin z látek od paní Šnajdrové. Efekty jako v dinoparku stály za to a všichni draka nakonec přemohli.

Farmářky a farmáři DĚKUJÍ za sponzorské dary panu Veselskému - ZZN Hospodářské potřeby, a.s. - Tišnov. Při návštěvě obchodu byli všichni pracovníci velmi ochotní a s úsměvem se nakupujícím malým farmářům věnovali. Z letáků o technice i z krabice dobrot se děti těšily celý týden.

V úterní výpravě na RANČ LOUČKA nás radostně přivítala paní Jana Prokopová a jejich ochočená zvířata včetně srnečky, oveček, prasátek, koníků a koz. Tak jako v kroužku Farmáři nebo při exkurzi pro školy a školky, které u nich probíhají během školního roku, měla pro nás připraveny smyslové hádanky a praktické činnosti např. vodění a čištění koně. Velkým dárkem byly pro děti i časopisy o koních.

Ve středu jsme zase byli všichni nadšení z návštěvy v zemědělství Dany Krapkové a její dcery Haničky. Kluci si užívali řízení traktoru a všichni v náručích hladili kuřátka, králíčky a kočičky. Prasata a býky jsme všemi smysly také poznali. Za motivaci k péči o zvířátka i farmu moc děkujeme.

A děkovat nepřestaneme ani za čtvrteční prohlídku a sponzorovaný nákup zrnin v obchodě - sýpce pana Ing. Josefa Sojky na ul. Janáčkova v Tišnově. Dětem návštěva doplnila osivo na setí a vědomosti, co se stane s obilím, když ho kombajny pokosí. Pracovníci nám pustili i stroje na čištění a třídění obilí, navážili nám a pojmenovávali mnoho druhů zrnin.

Provedli nás k obrovské hromadě zrníček, tak jako ji zažil v pohádce vrabec, co chtěl být nejbohatší. Děti od 3,5 do 8 let poznávaly farmářský svět. Kde lze nakoupit krmiva pro hospodářská zvířata a také ve Zverimexu u Tesca zjistily, co je pro psy, kočky a drobná zvířata.

Děkuji manželům Chroncovým. Blízkým obchodem s potravinami se dětem stali průvodci, kam výrobky z obilí, z mléka, z masa atd. putují a kde si je pak lidé nakupují. Díky i za schování pokladu, který jsme si vysloužili písničkami o zvířátkách a pak v parku oslavili zmrzlinou.

Další veliké DÍKY putuje farmářce a učitelce Jitce Jiříkové z Přibyslavic, která ve svém volnu s nadšením dojela do RC Studánka. Díky ní děti zažily, jak se dojí kráva, co se při tom používá, jak se ze smetany utluče máslo, které jsme si hned namazali a ochutnali. Také jak se z klasů obilí za dřívějších časů cepem mlátila zrníčka, ze kterých se pak musela namlet mouka a z mouky teprve upéct chleba. Tento dlouhý a mnohdy fyzicky náročný proces od zrníčka k chlebu si současné děti ani neumí představit. Věřím, že by jim pak s potem na čele více chutnal krajíc na svačinu.

Naši malí farmáři doopravdy pracovali na pozemku RC Studánka a vždy jim po práci a výletech chutnalo.

V neposlední řadě DÍKY za poklady v podobě slev a VIP vstupenek do WELNES KUŘIM a do Westerového městečka Šiklův mlýn, kde si děti mohly po táboře užít krásné zážitky a odpočinout před vstupem do školy a školky.

Jak už vím, život je ta nejlepší škola pro každého z nás. Děkuji rodičům, že dopřejí svým dětem co nejvíc přirozených podnětů i poznávání skrze okolí, ve kterém žijí.

A DÍKY učitelům, kteří nejen ve volném čase prázdnin připravují dětem radostné chvíle učení. Učení hrou, ne teoretické mučení. Poznala jsem, že Tišnov a okolí je přímo učebnicí, ze které můžeme čerpat… Stačí laskavě poprosit o čas a spolupráci. S vděčností i všem holkám ze Studánky, bez kterých by tábory nešly realizovat, za děti a ostatní lektorky táborů děkuje Mgr. Miloslava Blažková.


Související témata

Fotogalerie Rodinné centrum Tišnov Volný čas

"FOTO: Princezny a rytíři, farmářky a farmáři moc děkují!" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
 
Související odkazy
· Více o tématu Rodinné centrum
· Další články od autora InfoCentrum


Nejčtenější článek na téma Rodinné centrum:
Mateřské centrum Studánka

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 * Přidat do oblíbených

 Sdílet na Facebooku

 g Přidat na Google

 t Sdílet na Twitter

 m Sdílet na MySpace

 l Sdílet na Live

 * Sdílet jinde

InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO

Informační portál města Tišnov a tišnovského regionu. Noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tišnovského a Kuřimského regionu.
Všechny obchodní známky a názvy jsou majetkem jejich právoplatných vlastníků, komentáře vlastní jejich autoři.
Vše ostatní vlastní © 2005 - 2018 InfoCentrum Tišnov
Odebírat naše zprávy můžete pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund