InfoCentrum Tisnov - Noviny Tisnov TISNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tisnovského a Kuřimského regionu.
inzerce sport kultura galerie a výstavy foto video černá kronika restaurace reality turistika volný čas školy nabídka práce Hudba Tanec Zábava Noviny Tisnov KUŘIM - TISNOVSKO-KUŘIMSKO
VIDEA z regionů
HLAVNÍ NABÍDKA

Úvodní stránka · 
WWW @ Obce regionu · 
FIRMY a odkazy · 
Témata článků · 
Archív článků · 
Top 10 · 
KONTAKT · 
CENÍK REKLAMY · 
Diskuze a komentáře · 
Přidej na InfoCentrum · 
Noviny TIŠNOVSKO ·
 

Tištěný měsíčník TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO
Noviny Tišnov - TIŠNOVSKO
Tišnovská televize
Tišnovská televize
KATEGORIE
- Celý OBSAH - ZDE

 · Politika - VOLBY
 · AUTO - MOTO
 · Církev
 · CSS Tišnov
 · Dům dětí a mládeže
 · Doprava
 · HASIČI
 · Hitlerova dálniceR43
 · MAPY
 · Městské kulturní středisko
 · Muzeum města Tišnova
 · Oblastní charita Tišnov
 · Hrad Pernštejn
 · Počasí Tišnov
 · Společenská rubrika
 · Rodinné centrum
 · Tišnovské trhy
 · Tišnovský vozíčkář
 · ÚMRTÍ
 · Výrobky z Tišnovska
 · Zlobice - Ovenálie
 · Kuriozity
 · Úřady a instituce
 · Mapy
 · Výrobky z Tišnovska
 · Stará fotografie - seriál
 · Zdeněk Juránek a jeho tvorba
Počasí + Kamery
Náhodné zprávy

Region Tišnovsko
[ Region Tišnovsko ]

·Dětský den
·HAPE SKALIČKA MTB TOUR
·MUZEJNÍ NOC 2019
·SVATOSLAVSKÁ ŠLAPKA
·Beseda DOPRAVA VE MĚSTĚ
·NOC KOSTELŮ
·TURISTICKÝ POCHOD
·KOLONA VÍTĚZSTVÍ
·GULÁŠOBRANÍ
Videa Tišnov
Podpořte InfoCentrum Tišnov
Líbí se vám server tisnov.info?
Chtěli byste jej propagovat na svých stránkách?
Návštěvnost
Zaznamenali jsme
94549506
přístupů od měsíce Květen 2005
TOPlist
Kultura FOTO: TyJáTr FEST  ty, já a trochu festivalu
Autor: InfoCentrum - Úterý, 10.10. 2017 - 16:59:46 (1976 čtenářů)
Téma: Kultura

Poslední prázdninový víkend se ve dnech 1. - 3.9. 2017 v regionu Tišnovsko konal II. ročník putovního kulturního festivalu amatérských ochotnických souborů, tanečních skupin a hudebních těles TyJáTr FEST. Pořadatelem festivalu je Dobrovolný svazek obcí Tišnovsko a putovním je proto, protože se každoročně koná v různých obcích regionu. Letos se festivalu ujaly obce Maršov, kde akce začínala v pátek 1. 9. (v parku vedle obecního úřadu), dále 2.9. městys Doubravník (park na náměstí), a 3. 9. se končilo v obci Hradčany (v kulturním domě). Podmínkou pro pořádání festivalu je existence přírodních prostor, jak však letošní počasí ukázalo, je nutné mít také variantu suchého zázemí. Páteční den byl totiž ve znamení vytrvalého deště. I proto byl nedělní program v Hradčanech přesunut z hřiště V Horce do kulturního domu. Tímto děkujeme starostům z pořádajících obcí za ochotu a odvahu se do toho s námi pustit....


Návštěvníci festivalu měli možnost po tři dny sledovat zajímavá představení - taneční vystoupení dětí, ženských tanečních souborů či baletek ze ZUŠ Tišnov, divadelní hry a šermířské představení 7 ochotnických souborů z regionu, bubenické hudební vystoupení žáků ZUŠ a večerní koncerty 3 kapel. Letos se nám představili nejen účastníci loňští, ale i nové formace. Celým víkendem provázeli profesionální moderátoři rádia Vysočina pan Dušan Binko a paní Petra Hoksová.

Po dobu konání festivalu bylo zajištěno výborné občerstvení díky Pohostinství Na Posedu z Maršova a novinkou byly workshopy pro návštěvníky, o které se postarali INSPIRO Tišnov, Centrum Ráček Železné a RC Studánka Tišnov. Své umění představili také kovář, pan Petr Volánek a šperkařka, paní Lucie Rozkopalová. Festival doprovázela minivýstava fotografií paní Radmily Pavlíčkové.

Děkujeme těm, kteří letošní festival podpořili finančně či materiálně: Steinhauser Tišnov, Karlova pekárna Tišnov, Vitar s.r.o. Železné, Květinářství Předklášteří, Centrum Ráček Železné, Siemens Ingenuity for life Drásov, MERTASTAV Předklášteří, EMKOR TECHNOLOGY, KTS Ekologie s.r.o., HAKO CZ, spol. s r.o., Gastro Frozen Železné, INSPIRO Tišnov, RC Studánka Tišnov, Centrum Ráček Železné, Kovářství Volánek, MěKS Tišnov. Poděkovat musíme svazkům a obcím, které finančně festival podpořily: Černvír, Dolní Loučky, Doubravník, Hradčany, Kuřim, Maršov, Lomnice, Předklášteří, Skalička, Šerkovice, Tišnov a Železné, mikroregion Porta a DSO Tišnovsko. Díky patří Jihomoravskému kraji za přidělenou dotaci, pánům zvukařům z Metalwars crue a všem dobrovolníkům, kteří při akci pomáhali.

Odkazy na fotodokumentaci z  festivalu naleznete na facebookových stránkách https://www.facebook.com/tyjatrfest1/ a děkujeme za ni paní Radmile Pavlíčkové a panu Ing. Miroslavu Pálkovi. Zmínku o akci naleznete také ve zpravodajství Tišnovské televize.

Komu ale musíme vyjádřit obdiv a poděkovat ze všeho nejvíc jsou všichni účinkující. Jejich výkony byly jednoduše skvělé a nasazení obrovské. Zvláštní poděkování patří těm, kteří svá vystoupení absolvovali v dešti v Maršově, ale i všem ostatním: Stream dance Dolní Loučky, SHS Victorius Hradčany, Karasovo divadlo Tišnov, LOTA Lomnice, KVJ Tišnov, Ochotnický spolek Slovani Čebín, Taneční soubor Markéty Chlubné při ZUŠ Tišnov, STARá BANDa, Klapela Štěpánovice, ZŠ a MŠ Doubravník, Ochotnický spolek Maršov, taneční soubor Fe-MINA Železné, PRKNO Veverská Bítýška a nováčkům INSPIRO - Salsa kids Junior a Rope Skipping, Paravánek Brusná, Motýlí )D(efekt Kuřim, Mažoretky Lažánky, Hr. Ladies, divadelní spolek Divoženy a bubeníci ZUŠ Tišnov.

Letošní ročník uzavíráme s vědomím, že se opět podařil. Můžeme se těšit na třetí ročník, kde se bude konat je však ještě otevřené. Zůstávají 2 základní podmínky - jeho konání v přírodních prostorách (s možností suché varianty v případě deště) a to, že je festival putovní. Informace o dalším ročníku budou zavčas uveřejněny na webových stránkách http://www.dsotisnovsko.cz/. Děkujeme. Za projektový tým TyJáTr FESTu: Petra Bendová, Miriam Jedličková, Kamila Marek Ševčíková, Eliška Špačková.
Související témata

Fotogalerie Kultura Městys Doubravník Obec Hradčany Obec Předkášteří

"FOTO: TyJáTr FEST  ty, já a trochu festivalu" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
 
Související odkazy
· Více o tématu Kultura
· Další články od autora InfoCentrum


Nejčtenější článek na téma Kultura:
Galerie Na schodech - slavnostní otevření

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 * Přidat do oblíbených

 Sdílet na Facebooku

 g Přidat na Google

 t Sdílet na Twitter

 m Sdílet na MySpace

 l Sdílet na Live

 * Sdílet jinde

InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO

Informační portál města Tišnov a tišnovského regionu. Noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tišnovského a Kuřimského regionu.
Všechny obchodní známky a názvy jsou majetkem jejich právoplatných vlastníků, komentáře vlastní jejich autoři.
Vše ostatní vlastní © 2005 - 2018 InfoCentrum Tišnov
Odebírat naše zprávy můžete pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund