InfoCentrum Tisnov - Noviny Tisnov TISNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tisnovského a Kuřimského regionu.
inzerce sport kultura galerie a výstavy foto video černá kronika restaurace reality turistika volný čas školy nabídka práce Hudba Tanec Zábava Noviny Tisnov KUŘIM - TISNOVSKO-KUŘIMSKO
VIDEA z regionů
HLAVNÍ NABÍDKA

Úvodní stránka · 
WWW @ Obce regionu · 
FIRMY a odkazy · 
Témata článků · 
Archív článků · 
Top 10 · 
KONTAKT · 
CENÍK REKLAMY · 
Diskuze a komentáře · 
Přidej na InfoCentrum · 
Noviny TIŠNOVSKO ·
 

Tištěný měsíčník TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO
Noviny Tišnov - TIŠNOVSKO
Tišnovská televize
Tišnovská televize
KATEGORIE
- Celý OBSAH - ZDE

 · Politika - VOLBY
 · AUTO - MOTO
 · Církev
 · CSS Tišnov
 · Dům dětí a mládeže
 · Doprava
 · HASIČI
 · Hitlerova dálniceR43
 · MAPY
 · Městské kulturní středisko
 · Muzeum města Tišnova
 · Oblastní charita Tišnov
 · Hrad Pernštejn
 · Počasí Tišnov
 · Společenská rubrika
 · Rodinné centrum
 · Tišnovské trhy
 · Tišnovský vozíčkář
 · ÚMRTÍ
 · Výrobky z Tišnovska
 · Zlobice - Ovenálie
 · Kuriozity
 · Úřady a instituce
 · Mapy
 · Výrobky z Tišnovska
 · Stará fotografie - seriál
 · Zdeněk Juránek a jeho tvorba
Počasí + Kamery
Náhodné zprávy

ARCHIV NOVIN
[ ARCHIV NOVIN ]

·Noviny TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO únor 2019
·Noviny TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO leden 2019
·Noviny TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO prosinec 2018
·Noviny TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO listopad 2018
·Noviny TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO říjen 2018
·Noviny TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO září 2018
·Noviny TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO srpen 2018
·Noviny TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO červenec 2018
·Noviny TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO červen 2018
Videa Tišnov
Podpořte InfoCentrum Tišnov
Líbí se vám server tisnov.info?
Chtěli byste jej propagovat na svých stránkách?
Návštěvnost
Zaznamenali jsme
91312795
přístupů od měsíce Květen 2005
TOPlist
BRNO FOTO: Roska v Letmu
Autor: InfoCentrum - Středa, 10.01. 2018 - 11:15:17 (1078 čtenářů)
Téma: BRNO

Jedním z účinků roztroušené sklerózy je snížená pohyblivost končetin, nohou i rukou. Motorika i cit se zhoršují. Ruce se stávají hůř ovladatelnými, věci padají na zem, písmo se stává nečitelným…. a přesto se mezi lidmi s tímto postižením najdou takoví, kteří se tím nenechají zlomit, naopak se tento stav pro ně stane výzvou. Začnou kreslit, malovat, vyrábět šperky, fotit. Postupem času se zdokonalují, takže jejich práce začnou vystupovat z průměrnosti koníčku a mohou se jimi pochlubit i dál než jen členům rodiny. A začnou se účastnit výstav pořádaných pro hendikepované lidi. No a to už je krok k tomu, uspořádat vlastní výstavu. A tak ROSKA Brno uspořádala v listopadu 2017 vlastní výstavu výtvarných prací...


S podporou projektu brněnské výtvarnice Anety Horské "Tam, kde svítí maják", který společně s OC Letmo vznikl právě na podporu umělců a organizací, které pomáhají druhým lidem. Celá akce začala v pondělí 20. listopadu slavnostním večerním zahájením, které moderovala právě Aneta Horská s Ivo Hřebíčkem. Kromě představení Unie ROSKA a jednotlivých výtvarníků, kterých bylo celkem devět, nechyběla ani hudba a zpěv a to nejen v podání organizátorů, ale i veselého dětského sboru Bystroušek či zapálených zpěváků z řad roskařů. Na zdech viselo kolem třiceti malovaných či kreslených obrazů, dvaceti fotografií a zařadili jsme i několik básní od těch, kteří se raději než obrazem vyjadřují ve verších. Z ergoterapeutické dílny brněnské ROSKY vzešla bohatá nabídka vánočních andílků z přírodních materiálů, voňavých levandulových panenek, bělostných sněhuláků či veselých lesních trpaslíků. Slavnostního zahájení se zúčastnily desítky lidí, kteří se mnohé z těchto výrobků odnesli na vánoční výzdobu svého domova či jako malý dárek pro své blízké.
I v dalších dnech byla výstava od 12 do 20 h přístupna návštěvníkům a kromě toho jsme na každé odpoledne zajistili doprovodný program. V úterý to byla muzikoterapie s tibetskými mísami Jany Reme, ve středu cvičení se šátky na židlích Ireny Horké, ve čtvrtek smíchocviky Blanky Urbánkové. Tento relaxační a zábavný třídenní odpolední program pro nás zajistily kamarádky ze SaBBy, sdružení aktivních babiček a dědečků. Odborné konzultace sociálního poradenství vedla Milena Sedláčková ze STP. Bylo to příjemné zpestření nabitého již přece jen předvánočního času. V pátek patřil večer současným brněnským básníkům. Verše naplnily prostor zase jinou atmosférou. Skotačivý nádech tomu dodalo karaoke zpívání, kde se zapojili i ti, kteří byli původně pouze diváky. Zlatým hřebem doprovodného programu bylo ovšem scénické čtení pohádky pro malé i velké Krtkoviny z pera našeho člena Ivana Novotného. Výstavní prostor se zaplnil stálými fanoušky i novými příznivci našeho malého divadelního spolku a z příběhu na nás dýchla vůně jara s obrazem probouzejících se sněženek, zamilovaného čmeláka i hrozivého krtka. Úspěch u publika nás utvrdil v přesvědčení, že divadelní aktivity je třeba dál rozvíjet.
Celá týdenní akce se nám skvěle vydařila. Vystřídali se tu všichni aktivní členové brněnské ROSKY, přivítali jsme řadu přátel i náhodných kolemjdoucích, kteří procházeli obchodním centrem. Prodalo se na desítek drobných i větších děl, užili jsme si společné zábavy a ukázali jsme lidem, že brněnská ROSKA není jen jedna z mnoha pacientských organizací v ČR, ale živou komunitou lidí, kteří aktivním životním stylem předcházejí progresi onemocnění a zachovávají si navzdory potížím sociální kontak.t s okolím, vzájemně se podporují a mají se čím pochlubit i pokud jde o tvůrčí výtvarnou činnost.
 

Více na: http://www.roska-bm.cz/fotoalbum/foto-2017/roska-v-letmu

Související témata

BRNO Fotogalerie

"FOTO: Roska v Letmu " | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
 
Související odkazy
· Více o tématu BRNO
· Další články od autora InfoCentrum


Nejčtenější článek na téma BRNO:
VIDEO: Vypuštěná Brněnská přehrada

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 * Přidat do oblíbených

 Sdílet na Facebooku

 g Přidat na Google

 t Sdílet na Twitter

 m Sdílet na MySpace

 l Sdílet na Live

 * Sdílet jinde

InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO

Informační portál města Tišnov a tišnovského regionu. Noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tišnovského a Kuřimského regionu.
Všechny obchodní známky a názvy jsou majetkem jejich právoplatných vlastníků, komentáře vlastní jejich autoři.
Vše ostatní vlastní © 2005 - 2018 InfoCentrum Tišnov
Odebírat naše zprávy můžete pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund