InfoCentrum Tisnov - Noviny Tisnov TISNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tisnovského a Kuřimského regionu.
inzerce sport kultura galerie a výstavy foto video černá kronika restaurace reality turistika volný čas školy nabídka práce Hudba Tanec Zábava Noviny Tisnov KUŘIM - TISNOVSKO-KUŘIMSKO
VIDEA z regionů
HLAVNÍ NABÍDKA

Úvodní stránka · 
WWW @ Obce regionu · 
FIRMY a odkazy · 
Témata článků · 
Archív článků · 
Top 10 · 
KONTAKT · 
CENÍK REKLAMY · 
Diskuze a komentáře · 
Přidej na InfoCentrum · 
Noviny TIŠNOVSKO ·
 

Tištěný měsíčník TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO
Noviny Tišnov - TIŠNOVSKO
Tišnovská televize
Tišnovská televize
KATEGORIE
- Celý OBSAH - ZDE

 · Politika - VOLBY
 · AUTO - MOTO
 · Církev
 · CSS Tišnov
 · Dům dětí a mládeže
 · Doprava
 · HASIČI
 · Hitlerova dálniceR43
 · MAPY
 · Městské kulturní středisko
 · Muzeum města Tišnova
 · Oblastní charita Tišnov
 · Hrad Pernštejn
 · Počasí Tišnov
 · Společenská rubrika
 · Rodinné centrum
 · Tišnovské trhy
 · Tišnovský vozíčkář
 · ÚMRTÍ
 · Výrobky z Tišnovska
 · Zlobice - Ovenálie
 · Kuriozity
 · Úřady a instituce
 · Mapy
 · Výrobky z Tišnovska
 · Stará fotografie - seriál
 · Zdeněk Juránek a jeho tvorba
Počasí + Kamery
Náhodné zprávy

Tišnov
[ Tišnov ]

·PEČOVATEL/KA
·DLOUHODOBÉ OŠETŘOVNÉ MŮŽE POMOCI RODINÁM
·KRAJ i NA - sobotní výtvarná dílna
·Poděkování za sbírku v Tyco Kuřim
·NZDM Klub Čas Tišnov - jarní osvěžení
·Bleší trhy v Tišnově
·Zdravotní sestra na DPČ
·Zálesácký Závod Zdatnosti v Tišnově
·JARNÍ TRHOVÁ SLAVNOST
Videa Tišnov
Podpořte InfoCentrum Tišnov
Líbí se vám server tisnov.info?
Chtěli byste jej propagovat na svých stránkách?
Návštěvnost
Zaznamenali jsme
76189779
přístupů od měsíce Květen 2005
TOPlist
Tišnov Tišnov obdržel prestižní titul Obec přátelská rodině 2009
Autor: InfoCentrum - Pátek, 27.11. 2009 - 13:48:35 (7727 čtenářů)
Téma: Tišnov

Město Tišnov se zařadilo mezi ty města České republiky, které se nejlépe věnují podpoře rozvoje pro-rodinných aktivit. Ve své velikostní kategorii (5001 – 10000 obyvatel) dokázal porazit 21 přihlášených obcí a 25. listopadu 2009 převzal v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky titul „Obec přátelská rodině roku 2009“ a také cenu v podobě originální skleněné plastiky, kterou navrhl jeden z nejlepších českých designérů Rony Plesl...

Součástí tohoto ocenění je i příslib neinvestiční dotace na další podporu pro-rodinné politiky ve výši 670 tis. Kč. Město Tišnov na slavnostním předávání zastupoval místostarosta města Jan Schneider. Ocenění vítězům předal osobně ministr práce a sociálních věcí JUDr. Petr Šimerka, za Stálou komisi pro rodinu se ceremoniálu zúčastnila její členka Jiřina Fialová, Síť mateřských center v ČR reprezentovala prezidentka Rut Kolínská a Asociaci center pro rodinu předseda Jan Zajíček.

Foto: Místostarosta města Jan Schneider přebírá ocenění z rukou ministra práce a sociálních věcí Petra Šimerky. (Autor: SMART Communication s.r.o.)

Celostátní soutěž Obec přátelská rodině, vyhlášená symbolicky ke Dni rodin 15. května 2009, tak dospěla po půl roce do finále. Cílem soutěže je podpora rozvoje pro-rodinných aktivit a propagace rodinné politiky na místní úrovni. Právě obce znají nejlépe potřeby rodin a mají i nejlepší přehled o místních podmínkách. Díky svým kompetencím mohou realizovat řadu pro-rodinných opatření, například podporovat bydlení, infrastrukturu, zřizovat mateřské školy, pořádat společenské a propagační akce rodinného charakteru, poskytovat rozmanité služby pro rodiny a další. Výsledky soutěže ukázaly, že obcí, které podporují pro-rodinné aktivity, je v České republice celá řada. Vítězství pomůže nejen jim, ale i dalším, které teprve začínají a snaží se na svém rozvoji pracovat. Mimo Tišnova převzala nejvyšší ocenění další pětice obcí - Hrušovany u Chomutova, Lysice, Police nad Metují, Hodonín a Hradec Králové. Velmi potěšujícím faktem je i to, že 3 vítězné obce jsou z Jihomoravského kraje.
Celkem bylo oceněno 18 obcí z celé České republiky, které se umístily na prvním, druhém a třetím místě v šesti velikostních kategoriích podle počtu obyvatel. Těchto 18 „vítězů“ vzešlo ze dvou stovek celkově přihlášených obcí, které využily možnosti získat veřejné uznání a v neposlední řadě také neinvestiční dotaci na další rozvoj v oblasti podpory rodiny. Do druhého kola postoupilo po pečlivém výběru 25 finalistů. Hodnotící tým strávil více než měsíc osobními návštěvami obcí, které postoupily do druhého kola soutěže, a zkoumal bezpečné prostředí pro rodiny, zařízení a služby, přímou podporu, institucionální, personální a koncepční zajištění rodinné politiky na místní úrovni a mnohé další aspekty.
„Tohoto úspěchu si nesmírně vážíme, je to ocenění výborné práce vedení města, úředníků Městského úřadu, ale zejména dalších institucí, jako je Mateřské centrum Studánka, Městská knihovna, Dům dětí a mládeže, Centrum sociálních služeb, Nízkoprahové centrum Klub Čas a dalších. Především těmto patří velký dík,“ řekl nám k úspěchu v soutěži místostarosta města Jan Schneider. „Kromě prestižního, ovšem také zavazujícího titulu Obec přátelská rodině 2009, získalo naše město od Ministerstva práce a sociálních věcí příslib neinvestiční dotace na rok 2010 ve výši 670 tis. Kč. Tyto prostředky budou použity na další podporu těchto aktivit a jejich konkrétní využití bude vycházet z námětů jmenovaných organizací a zejména pak samotných občanů města, které bychom chtěli zapojit do ankety,“ dodal Schneider.

Související témata

Napsali o Tišnově... Politika - VOLBY

"Tišnov obdržel prestižní titul Obec přátelská rodině 2009 " | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Tišnov obdržel prestižní titul Obec přátelská rodině 2009 (Hodnocení: 0)
Od: Bezejmenný - Pátek, 27.11. 2009 - 14:57:38
Super!!!!!!!


[ Odpovědět ]
 
Související odkazy
· Více o tématu Tišnov
· Další články od autora InfoCentrum


Nejčtenější článek na téma Tišnov:
VIDEO: Štola 88 / štola k Marsu

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 * Přidat do oblíbených

 Sdílet na Facebooku

 g Přidat na Google

 t Sdílet na Twitter

 m Sdílet na MySpace

 l Sdílet na Live

 * Sdílet jinde

InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO

Informační portál města Tišnov a tišnovského regionu. Noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tišnovského a Kuřimského regionu.
Všechny obchodní známky a názvy jsou majetkem jejich právoplatných vlastníků, komentáře vlastní jejich autoři.
Vše ostatní vlastní © 2005 - 2018 InfoCentrum Tišnov
Odebírat naše zprávy můžete pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund