InfoCentrum Tisnov - Noviny Tisnov TISNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tisnovského a Kuřimského regionu.
inzerce sport kultura galerie a výstavy foto video černá kronika restaurace reality turistika volný čas školy nabídka práce Hudba Tanec Zábava Noviny Tisnov KUŘIM - TISNOVSKO-KUŘIMSKO
VIDEA z regionů
HLAVNÍ NABÍDKA

Úvodní stránka · 
WWW @ Obce regionu · 
FIRMY a odkazy · 
Témata článků · 
Archív článků · 
Top 10 · 
KONTAKT · 
CENÍK REKLAMY · 
Diskuze a komentáře · 
Přidej na InfoCentrum · 
Noviny TIŠNOVSKO ·
 

Tištěný měsíčník TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO
Noviny Tišnov - TIŠNOVSKO
Tišnovská televize
Tišnovská televize
KATEGORIE
- Celý OBSAH - ZDE

 · Politika - VOLBY
 · AUTO - MOTO
 · Církev
 · CSS Tišnov
 · Dům dětí a mládeže
 · Doprava
 · HASIČI
 · Hitlerova dálniceR43
 · MAPY
 · Městské kulturní středisko
 · Muzeum města Tišnova
 · Oblastní charita Tišnov
 · Hrad Pernštejn
 · Počasí Tišnov
 · Společenská rubrika
 · Rodinné centrum
 · Tišnovské trhy
 · Tišnovský vozíčkář
 · ÚMRTÍ
 · Výrobky z Tišnovska
 · Zlobice - Ovenálie
 · Kuriozity
 · Úřady a instituce
 · Mapy
 · Výrobky z Tišnovska
 · Stará fotografie - seriál
 · Zdeněk Juránek a jeho tvorba
Náhodné zprávy

Hrad Pernštejn
[ Hrad Pernštejn ]

·Sucho hodlá vláda vyřešit leteckým mostem s Čínou.
·HRANIČNÍKY PERNŠTEJNSKÉHO A KUNŠTÁTSKÉHO PANSTVÍ
·Vydejte se historickým parní vlakem na adventní trhy
·Podzim na Pernštejně
·Podzim na Pernštejně v barvách renesance
·HRAD PERNŠTEJN - VÁNOCE NA SÝPCE
·SLAVNOSTI PERNŠTEJNSKÉHO PANSTVÍ 2016
·''Podzim na Pernštejně''
·Dny hasičů na Pernštejně
Videa Tišnov
Podpořte InfoCentrum Tišnov
Líbí se vám server tisnov.info?
Chtěli byste jej propagovat na svých stránkách?
Návštěvnost
Zaznamenali jsme
139168358
přístupů od měsíce Květen 2005
TOPlist
Sport ZOH Vancouver - Poslední ohlédnutí, pár fotografií na závěr
Autor: InfoCentrum - Úterý, 09.03. 2010 - 14:53:26 (6674 čtenářů)
Téma: Sport
Před týdnem skončila 21. zimní olympiáda v kanadském Vancouveru. Pokusme se zhodnotit olympiádu samotnou, stejně jako výkon české reprezentace...

Pokud jde o olympiádu, některé věci se nepovedly. Úmrtí gruzínského sáňkaře Kumaritašviliho na nevhodně postaveném úseku dráhy, nefungující rolby v rychlobruslařské hale, nechráněná dráha lyžařů, která zavinila bolestivé zranění Petry Majdič, podivné hodnocení rozhodčích v krasobruslení… Na druhou stranu je třeba říct, že až zase tolik těchto nepodarků nebylo. Většina závodů se povedla, byl to často velmi silný zážitek. Prostředí, zejména ve Whistleru, bylo nádherné, závody napínavé. Také lidé v ulicích byli fajn. Celkově lze tedy Kanaďanům s menšími výhradami poděkovat za pěknou olympiádu.

Pokud jde o výkon naší výpravy, získali jsme celkově šest medailí a můžeme tedy být – z hlediska počtu – spokojeni. Hlavní osobností výpravy byla rychlobruslařka Martina Sáblíková, která vybojovala dvě zlata a na kratší dráze jeden nečekaný bronz. Také Lukáš Bauer svými dvěma bronzy potvrdil, že je stále špičkový lyžař. Zde musím zmínit, že pochvalu zaslouží spolu s Bauerem u jeho druhého bronzu také Jakš, Magál a Koukal. V alpském lyžování nám pak udělala velkou radost Šárka Záhrobská, která dojela pro bronz ve slalomu speciál.

Bohužel, kromě těchto úspěchů došlo i na značné propady a zklamání. Tím hlavním byl český hokej, který na olympiádě v podstatě zklamal. Opět, jako již několik let, jsme se nedostali přes čtvrtfinále do bojů o medaile. Finům jsme nedokázali dát ani jediný gól! Naše mužstvo jako celek je staré, utahané, bez nápadu. Pochvalu zaslouží pouze jako vždy ohromný Jaromír Jágr, v brance Tomáš Vokoun, a dále už jen Krejčí, Fleischmann a Milan Michálek. Český hokej je v systémové krizi, nemáme mladé hráče, protože je neumíme vychovat.

Tolik k celé olympiádě a doufejme, že se Rusům povede i následující ZOH v Soči.
 Zdroj: Blog Ze sportu

Podívejte se na pár posledních fotografií z olympiády:

Curling. Člověk by si řekl, že je to trochu na první pohled nudné, ale protože se zároveň před vámi hrají 4 zápasy, stále se něco děje.Curling je hra plná strategie a risku. Skoro by se to dalo přirovnat k šachům nebo spíš k dámě. Jiní to zase porovnavají s kuželkami. Curling se začal hrát už asi před 500ti lety ve Skotsku. Amatéři u toho rádi kouří a pijí alkohol. Proto se atletům z fyzických sportů  nelíbí, když se curling řadí mezi sporty.

Japonští fanoušci povzbuzují svůj tým nepřetržitě i za stavu 0:6. Nakonec se mohli radovat i po vítězství 12:9 v prodloužení.


Krasobruslení. Začalo tady pršet a foukat vítr tak, že to dokonce naši známé Ivaně poničilo deštník. Před začátkem závodu nám ohlásili, že se s námi bude dívat 400 miliónů lidí z celého světa!!! Je to hlavně kvůli velké popularitě tohoto sportu v Japonsku, v Jižní Korei a v Číně. Pro porovnání, když jde člověk na obyčejný zápas NHL tak se na to v TV dívá okolo 1-2 milióny lidí.
Krasobruslení se pořádá v hale Pacific Coliseum. Tady hráli od 1970 do 1996 Vancouver Canucks v NHL. V posledních letech tady hrají junioři Vancouver Giants v juniorské WHL (Western Hockey League).
Během ZOH se o tento stadion krasobruslaři musí dělit s rychlobruslařemi na krátké dráze. Po každých deseti jízdách se přejíždí rolbou led, ale nejdřív dobrovolníci zaplňují díry sněhem.


Kanadská krasobruslařka Rochette, které před pár dny náhle zemřela po příjezdu do Vancouveru maminka, se hned po svém programu rozplakala a celý stadion ji dlouho tleskal.


Hokej. Poslední vstupenky, které jsme měli, byly na čtvrtfinále hokeje USA - Švýcarsko. Byl to úžasný zápas z toho hlediska, že se neustále útočilo. Oba brankáři byli vynikající. Zápas skončil 2:0 pro USA, když potvrdil vítězství do prázdné branky Zach Parise.
Teď budou Američani hrát semifinále proti Finsku. Čeští fanoušci doufali, že to bude právě proti jejich týmu Česka, ale nepovedlo se. Druhé semifinále bude bojovat Slovensko proti domáci Kanadě. Slovenští fanoušci seděli vedle nás a už se připravovali!Nyní bude ve Vancouveru probíhat Paralympiáda 2010 a to od 12. do 21. března . Letní olympiáda v roce 2012 se bude konat v Anglii v Londýně od 27. července do 12. srpna 2012 a v roce 2014 se bude zimní olympiáda konat na břehu Černého moře v Soči v Rusku. Olympijské hry tu budou  zahájeny 7 února a skončí 23. února 2014.
Peter Divin - Surrey, BC Canada a Oldřich Fiala - DSV


Související témata

Fotogalerie ARCHIV NOVIN

"ZOH Vancouver - Poslední ohlédnutí, pár fotografií na závěr" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
 
Související odkazy
· Více o tématu Sport
· Další články od autora InfoCentrum


Nejčtenější článek na téma Sport:
VIDEO: Závodili, kdo nejrychleji pokoří ledovou skálu

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 * Přidat do oblíbených

 Sdílet na Facebooku

 g Přidat na Google

 t Sdílet na Twitter

 m Sdílet na MySpace

 l Sdílet na Live

 * Sdílet jinde

InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO

Informační portál města Tišnov a tišnovského regionu. Noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tišnovského a Kuřimského regionu.
Všechny obchodní známky a názvy jsou majetkem jejich právoplatných vlastníků, komentáře vlastní jejich autoři.
Vše ostatní vlastní © 2005 - 2020 InfoCentrum Tišnov
Odebírat naše zprávy můžete pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 1.25 sekund