InfoCentrum Tisnov - Noviny Tisnov TISNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tisnovského a Kuřimského regionu.
inzerce sport kultura galerie a výstavy foto video černá kronika restaurace reality turistika volný čas školy nabídka práce Hudba Tanec Zábava Noviny Tisnov KUŘIM - TISNOVSKO-KUŘIMSKO
VIDEA z regionů
HLAVNÍ NABÍDKA

Úvodní stránka · 
WWW @ Obce regionu · 
FIRMY a odkazy · 
Témata článků · 
Archív článků · 
Top 10 · 
KONTAKT · 
CENÍK REKLAMY · 
Diskuze a komentáře · 
Přidej na InfoCentrum · 
Noviny TIŠNOVSKO ·
 

Tištěný měsíčník TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO
Noviny Tišnov - TIŠNOVSKO
Tišnovská televize
Tišnovská televize
KATEGORIE
- Celý OBSAH - ZDE

 · Politika - VOLBY
 · AUTO - MOTO
 · Církev
 · CSS Tišnov
 · Dům dětí a mládeže
 · Doprava
 · HASIČI
 · Hitlerova dálniceR43
 · MAPY
 · Městské kulturní středisko
 · Muzeum města Tišnova
 · Oblastní charita Tišnov
 · Hrad Pernštejn
 · Počasí Tišnov
 · Společenská rubrika
 · Rodinné centrum
 · Tišnovské trhy
 · Tišnovský vozíčkář
 · ÚMRTÍ
 · Výrobky z Tišnovska
 · Zlobice - Ovenálie
 · Kuriozity
 · Úřady a instituce
 · Mapy
 · Výrobky z Tišnovska
 · Stará fotografie - seriál
 · Zdeněk Juránek a jeho tvorba
Počasí + Kamery
Náhodné zprávy

Firmy
[ Firmy ]

·Nižší důchod jako daň za podnikání.
·Jak na vánočku ? Od pekařského barda
·Výhra z Tesca
·Uzavření prodejny od 24.6. Slevy až -50%
·Nabídka půjčky
·JINÝ SECOND HAND! OD BŘEZNA JARNÍ ZBOŽÍ
·Můžete si dovolit rakovinu ?
·* * * Zásilkovna - změna adresy * * *
·EET - likvidace malých podnikatelů ?
Videa Tišnov
Podpořte InfoCentrum Tišnov
Líbí se vám server tisnov.info?
Chtěli byste jej propagovat na svých stránkách?
Návštěvnost
Zaznamenali jsme
78929572
přístupů od měsíce Květen 2005
TOPlist
Tišnov K Prohlášení Rady města Tišnova...
Autor: InfoCentrum - Středa, 07.09. 2011 - 17:45:23 (8220 čtenářů)
Téma: Tišnov
V průběhu minulého týdne zveřejnila Rada města Tišnova své „Prohlášení k odvolání ředitele MěKS“. V tomto materiálu byla zamlčena celá řada čísel a faktů, které by umožnily občanům udělat si o celé věci objektivní obrázek. Protože předposlední odstavec prohlášení navíc obsahuje zcela nepravdivé informace, nemohu již v této věci i přes svůj momentální zdravotní stav nadále mlčet...

Pokusím se omezit pouze na základní údaje a navíc s výjimkou závěru vynechám své dojmy a pocity, protože jinak by i tak dost dlouhá odpověď byla ještě rozsáhlejší. Nejprve k „číslům“:

Ačkoliv se město Tišnov holedbá tím, jak obrovské prostředky vkládá do kultury, skutečnost je taková, že roční příspěvek poskytovaný Městskému kulturnímu středisku nestačí ani na jeho mzdové a provozní výdaje. Jestliže dotace z města činila v roce 2010 řádově 2 miliony Kč, součet nákladů na mzdy včetně odvodů, na spotřebu materiálu, opravy a udržování, nákup tepla, elektrické energie a vody byl zhruba o 200 tisíc Kč vyšší. Znamená to tedy, že MěKS si na kulturní aktivity, kvůli kterým je městem zřízeno, nejenom musí samo vydělat, ale z příjmů by mělo dokonce dokrývat prostředky chybějící na provoz. Chlubit se tedy tím, jakými částkami město „podporuje kulturu“, je vlastně podobné, jako by se prostředky na platy osob vyřizujících řidičské průkazy a náklady na jejich kancelář považovaly za podporu města rozvoji silničního provozu. Tento argument i bez zde použitého příkladu ovšem na vedení města působil vždy jen jako červený hadr na býka. Uvedl jsem jej logicky i ve své zprávě o činnosti MěKS za rok 2010, kterou zastupitelstvo v rámci informace o kultuře „vzalo na vědomí“, ale netuším, zda ji vůbec někdo četl. Kolik tedy město věnuje skutečně „na kulturu“, si z toho může každý dovodit sám.

Ihned po svém nástupu do funkce na začátku roku 2010 jsem navrhl rozpočet, v němž byla žádána dotace ve výši 2,4 milionu, ale 400 tisíc z toho bylo bez mé účasti seškrtáno. K 30. 6. 2010 vykazovalo MěKS ztrátu 143 tis. Kč, což ale dnešnímu starostovi nijak nebránilo v tom, aby mi „za dobré pracovní výsledky“ sám navrhl a poté na radě prosadil pololetní odměnu ve výši 10 tisíc Kč. Ke konci září 2010 ztráta činila 210 tis. Kč, ovšem přes tento hospodářský výsledek mne dnešní starosta ubezpečil, že bude-li mít po komunálních volbách potřebné slovo, má rozhodně zájem na tom, abych ve funkci pokračoval. Když se na základě pozdějších volebních výsledků měl na post ředitele MěKS vrátit Ing. Svoboda, nejen že mi starosta potvrdil své rozhodnutí vrátit mne zpět do funkce, ale jak mi bylo sděleno, v textové zprávě mé kolegyni je dokonce komentoval slovy: „Teď, když se podařilo v Tišnově rozhýbat kulturu, to přece nepokazím – to bych se musel sám před sebou stydět…“ Z výše uvedeného lze tedy mít za průkazné, že s mou prací byl zřizovatel ještě na konci roku 2010 plně spokojen.

Začátkem roku 2011 se ukázalo, že město jako zřizovatel v žádném případě nehodlá ztrátu z roku 2010 pokrýt a při schvalování rozpočtu na rok 2011 byl navíc můj návrh na dotaci 2,4 miliony opět ponížen na původní hodnotu. Tentokrát sice v mé přítomnosti, ale bez praktické šance věc jakkoliv ovlivnit. Starosta zde doslova prohlásil, že sice „byl připraven prostředky pro MěKS navýšit, ale vzhledem ke ztrátě střediska za rok 2010 že tak neučiní“ (!?!).

První čtvrtletí letošního roku pak bylo klasickou ukázkou, jak naprosto nutné ekonomické náklady razantně převyšovaly reálné možnosti střediska. Zatímco MěKS obdrželo obvyklou čtvrtletní dotaci ve výši půl milionu, vzhledem k dočasnému pracovnímu působení Ing. Svobody v rámci organizace činily v tomto čtvrtletí jen náklady na mzdy a odvody plných 512 tisíc. Dotace už tedy nestačila ani na platy. Ze vstupného, pronájmů a reklam se sice podařilo zaplatit všechny kulturní akce prvního kvartálu i dokrýt chybějící částku, jenže začátek roku je také dobou různých vyúčtování a všechny tyto náklady (energie 21 tisíc Kč, revize 26 tisíc Kč, teplo 171 tisíc Kč plus údržba a administrativní výdaje) šly logicky okamžitě do další ztráty. Moje argumenty si vedení město nehodlalo ani vyslechnout a pouze konstatovalo, že rozpočet musí být dodržen a jak toho docílím, je už můj problém.

Následně mi bylo uloženo vypracovat analýzu hospodaření MěKS do konce roku 2011 s cílem docílit vyrovnaného rozpočtu. Tento materiál jsem předložil ve dvou variantách – první, méně drastická, i přes výrazná omezení kulturních počinů končila roční ztrátou 140 tisíc, takže byla předložena ještě druhá, která šla opravdu až na nulu za cenu takových opatření, jakými byly například zrušení stravenek pro všechny zaměstnance nebo ukončení profesionálních služeb zvukařů při pořádání koncertů. Materiál se projednával 18. 5. 2011 na zasedání rady, kde jsem dostal další úkol, a sice předložit při použití první varianty očekávaný stav hospodaření v polovině roku. Následně jsem tedy dodal nejen předpokládané údaje k 30. 6., ale také k 30. 9. letošního roku. Byla z nich vidět reálná možnost postupného snižování vzniklé ztráty, která měla k 30. 6. činit 427 tisíc Kč, ale k 30. 9. už jen 141 tisíc Kč. Skutečně docílený hospodářský výsledek v pololetí pak byl -378 tisíc Kč (navíc ještě nebyla vůbec započtena již přijatá 40tisícová dotace z Ministerstva kultury, takže skutečný výsledek byl de facto -338 tisíc), tedy přibližně o 90 tisíc Kč lepší, než předpokládal materiál. Ve známost již také vešel i další dříve neočekávaný příjem – přislíbená stotisícová dotace z JMK (viz níže). Přesto jsem byl náhle odvolán z funkce, aniž by mi byla dána možnost se jakkoliv hájit – zasedání proběhlo nejen v mé nepřítomnosti, ale navíc v době mé dovolené a rozhodnutí mi bylo sděleno s více než desetidenním zpožděním. Z výše popsaného je tedy zřejmé, že ve skutečnosti hospodaření MěKS nebylo ve ztrátě v důsledku mé „managerské nezodpovědnosti“, ale ze zcela jiných, mnou nezaviněných důvodů. I tuto situaci jsem byl ale schopen dokonce bez navýšení rozpočtu v přiměřené lhůtě řešit, jenže tento čas mi již nebyl poskytnut.

Prohlášení Rady města Tišnova rovněž zcela opomíjí ten fakt, že se mi podařilo v roce 2011 získat prostřednictvím grantů a dotací z Ministerstva kultury a Jihomoravského kraje celkem 140 tisíc Kč vysloveně na kulturní či umělecké počiny, což v historii MěKS nemá obdoby. Ministerstvo kultury dokonce projekt „Battle Of Big Bands“ zařadilo do kategorie „akcí s mimořádnou dramaturgickou objevností“.

Jak moc ve skutečnosti záleží vedení města „na každé koruně“, se ukázalo při slavnostním otevírání Muzea města Tišnova v neděli 8. 5. letošního roku. Zatímco vlastní program před Müllerovým domem byl naprosto dostačující – skromný, finančně nenáročný a při tom stylový, důstojný a zajímavý, na náměstí se konal velkolepý koncert Melody Makers a Ondřeje Havelky, po němž se nové vedení pochlubilo, že „dokázalo, jak se dají věci dělat jinak.“ Tahle legrace ale stála za jediné odpoledne podle mých informací více než 100 tisíc Kč a vzhledem k absenci oficiálního vstupného proti těmto nákladům nevykázala prakticky žádné příjmy. Spíše úsměvná, ale při tom poměrně výmluvná je na toto téma také historka s pořádáním rautu při letošním druhém koncertu festivalu Concentus Moraviae. Město si objednalo v Kavárně U kina pohoštění v hodnotě 15.000 Kč. Protože ovšem téměř žádní vzácní hosté nedorazili, zhruba za 10-12 tisíc korun profesionálně naservírovaných pokrmů zůstalo na stolech ležet ladem. Starosta to jen zhodnotil slovy „no tak si aspoň uděláte hostinu“, zatímco připravené šunky a salámy vzápětí konzumoval dokonce i kolemjdoucí pes. Vedení města zde tedy s klidným svědomím prohýřilo částku vyšší, než kolik představuje například jeho celoroční příspěvek občanskému sdružení Tišnovský vozíčkář.

V předchozím odstavci jsem zmínil Muzeum města Tišnova, což je kapitola, která by si zasloužila samostatný elaborát. Přestože s jeho začleněním pod MěKS se počítalo už v době, kdy jsem absolvoval výběrové řízení, začátkem letošního roku to dlouho vypadalo spíše tak, že chod nově otevíraného objektu bude nejprve probíhat přímo pod hlavičkou města a podle vývoje situace se tato instituce teprve dodatečně stane součástí střediska. Doslova za pět minut dvanáct bylo ovšem rozhodnuto jinak a vzápětí nastala schizofrenní situace, kdy MěKS obdrželo na provoz Muzea kvartálně úplně stejnou částku jako na veškeré své ostatní počínání (tedy 500 tis. Kč na čtvrtletí), ovšem měl jsem přísný zákaz byť jedinou korunu z toho použít na jiné účely.

Zatímco specializovaná profesionální firma najatá městem při tvorbě celého projektu Müllerova domu předpokládala, že například tamní kavárnu navštíví denně 100 osob a každá z nich v ní „utratí“ 50 Kč, je úvodní realita naprosto tristní. Podle teoretických propočtů měla mít kavárna k 30. 6. vyděláno asi 230 tisíc Kč, ale skutečná tržba činila 19 tisíc Kč. Dalších 20 tisíc Kč činil do konce června propad v tržbě za vstupenky. Za necelé dva měsíce byly tedy příjmy Muzea téměř o čtvrt milionu nižší, než kolik se předpokládalo. Jaké částky tedy město bude muset v budoucnu sypat do tohoto svého megalomanského projektu, si netroufám ani odhadnout. Co je proti tomu roční ztráta MěKS, když za tyto prostředky byly navíc zorganizovány celostátně oceňované akce (Kalandrafest, Tišnovský jazzový týden, koncert Marty Kubišové aj.) ?

Jen pár slov k dramaturgii, kterou jsem v činnosti MěKS prosazoval: téměř do detailu jsem naplňoval program, s nímž jsem v listopadu 2009 vyhrál výběrové řízení a který se tehdy příslušné komisi velice líbil. Nadále jsem přesvědčen, že nekomerční kulturní akce jsou z ekonomických důvodů nejen schopna pořádat pouze dotovaná městská zařízení, ale že je to dokonce jejich povinnost, jinak tento typ kultury zanikne. Vůbec jsem se ale při tom nebránil tzv. kultuře komerční, pouze jsem nehodlal organizovat stupidní pořady typu „travesti-show“, které podle mého názoru do zařízení patřících městu nepatří.

Otcovská rada ze zmiňovaného prohlášení, podle níž jsem měl pořádat „více komerčních akcí, abych si vydělal na ty nekomerční“, je zcela mimo realitu. Jako pozůstatek z počínání mé předchůdkyně se vloni ještě uskutečnila některá představení, která byla nasmlouvána z dřívějška – a jak „ladies-show“, tak koncert Evy a Vaška skončily rovněž ztrátou! Sám jsem pak uspořádal například vystoupení Cimbálové muziky Petra Mičky nebo vánoční koncert Moravanky a prodělkem skončila obě! V současné době prostě nastal obecně v celé republice takový propad v návštěvnosti kulturních akcí včetně kina, že prakticky neexistuje jistota, na kterou by se z hlediska možného výdělku dalo vsadit. Toto ale nikdo z města nebere v úvahu stejně jako fakt, že v kultuře vlastně ani není možno cokoli přesně naplánovat. Ve skutečnosti ovšem o programové náplni nebyla s vedením radnice za celých 18 měsíců řeč ani na jedinou minutu; město totiž vůbec nemá ujasněno, k jakému účelu vlastně své kulturní středisko provozuje a nejvyšší představitelé nejsou schopni dohlédnout za mantinely ekonomických ukazatelů. A oněch vysmívaných 38 přítomných na koncertě Luboše Pospíšila? To je momentálně na město velikosti Tišnova zcela běžná a dokonce spíše nadprůměrná návštěva.

Po odvolání z funkce je podle zákoníku práce zaměstnavatel povinen nabídnout odvolanému pracovníkovi jiné místo odpovídající jeho kvalifikaci. Zatímco můj dosavadní pracovní poměr byl samozřejmě na plný úvazek a na dobu neurčitou, „náhradní“ nabídka měla znít pouze na poloviční úvazek a jen do konce roku 2011. Nemohl jsem to tedy vnímat jinak než ve stylu „tady pro nás pěkně dokončíš, co sis navymýšlel a pak rychle vypadni!“ A přestože můj pracovně právní vztah k MěKS dosud neskončil, vedení města nedávno nechalo vyměnit vložku v zámku dveří do mé kanceláře. Promiňte, ale tohle mne už téměř rozesmálo…

Za nejzávažnější vůči mé osobě ovšem považuji jiná tvrzení obsažená v předposledním odstavci prohlášení. Není totiž pravda, že jsem „bezprostředně po převzetí dokumentu o svém odvolání oznámil počátek pracovní neschopnosti“ ani že jsem „přestal se zástupci pověřeného vedení MěKS jakkoliv spolupracovat“. Dokument jsem převzal v pondělí 8. 8. mezi 9. – 10. hodinou dopoledne. Až do čtvrtka 11. 8. včetně, tedy v podstatě celé čtyři pracovní dny, jsem nejen chodil do zaměstnání, ale pověřenému vedoucímu MěKS Ing. Maškovi jsem byl po celou dobu plně k dispozici podle jeho přání i potřeb a předal jsem mu také veškeré materiály, které po mně požadoval. Ve čtvrtek 11. 8. jsem pak Dr. Pokorné, vedoucí odboru kultury a školství, který byl pověřen programovou stránkou chodu střediska, odevzdal speciálně vypracovaný několikastránkový elaborát s přehledem všech sjednaných akcí nejen do konce roku, ale i na rok 2012 – včetně kontaktních adres a telefonních čísel agentur a umělců. Oba dva mi za tuto spolupráci vysloveně poděkovali. Pracovní neschopnost mi začala teprve dnem 12. 8. a hned na jejím začátku jsem panu Maškovi e-mailem sdělil, že v případě nutnosti se na mne může na mou soukromou e-mailovou adresu kdykoliv obrátit. Nikdo se až do napsání tohoto materiálu neozval.

Stejně tak není pravda, že jsem se „začal aktivně angažovat v odvolání některých již připravených projektů“. Všem umělcům a agenturám zapojeným do sjednaných akcí jsem odeslal jediný e-mail s informací, že jsem byl odvolán z funkce, že tudíž nejsem schopen nést zodpovědnost za budoucnost dohodnutých představení a že se jim pravděpodobně ozve někdo z odboru kultury města, který převzal příslušné pravomoci a kontakty. Některým, například malíři Brtnickému, jsem dokonce osobně přislíbil pomoc při organizování výstavy, přestože už nejsem ve funkci. Podle mých informací se ale naopak nynější vedení střediska samo rozhodlo zrušit hlavní akci podzimu, a to hudební festival Hanspaulka v Tišnově včetně doprovodné dokumentační výstavy v Jamborově galerii, přestože hlavně na tyto aktivity byla určena osmdesátitisícová dotace z Jihomoravského kraje. Nepravdivých údajů, poškozujících mé dobré jméno, je tu z mého pohledu prostě tolik, že jsem to spíše já, kdo by měl zvažovat další právní kroky na ochranu osobnosti.

Závěrečný odstavec budiž určen tišnovským radním za Věci veřejné a Stranu zelených. Minimálně jeden z Vás (možná i dva nebo všichni tři) jste svým hlasem podpořil text zmiňovaného Prohlášení. Očekával bych, že v tak závažné věci, mimo jiné i existenčně ovlivňující lidské osudy, si alespoň ověříte u druhé strany, jsou-li všechny předložené informace pravdivé a je-li obsah materiálu podán objektivně. Nikdo z Vás ovšem neprojevil sebemenší zájem se mne na cokoliv zeptat. Zdá se mi to jen, nebo jste podpis koaliční smlouvy opravdu pochopili tak, že od toho okamžiku jste povinni podpořit vše, s čím přijdou neomylní Schneider a Babák, neboť jejich verze se nezpochybňuje? Apeluji proto na Vás, abyste se zamysleli, váží-li Váš podpis pod koaliční smlouvou opravdu více než selský rozum a čisté svědomí. A to zdaleka ne kvůli mně, ale zejména kvůli budoucnosti celého našeho města.

Děkuji všem za pozornost.

Václav Seyfert
Tišnov, 5. 9. 2011

Související článek:
Prohlášení k odvolání ředitele MěKS 


Související témata

Napsali o Tišnově...

"K Prohlášení Rady města Tišnova..." | Přihlásit/Registrovat | 14 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: K (Hodnocení: 0)
Od: Bezejmenný - Středa, 07.09. 2011 - 19:27:44
No to je počteníčko, jakpak to asi dopadne?


[ Odpovědět ]
Re: K (Hodnocení: 0)
Od: KS - Středa, 07.09. 2011 - 21:09:22
 
No nijak, jak by to dopadlo, klasika Seyfert, bude se prát až do posledního dechu, jak když byl odcházen pro neschopnost z jihomoravského tenisového svazu nebo místního tenisového klubu. O jeho nesmyslném boji proti vyhlašování sportovce roku raději ani nemluvím.


[ Odpovědět ]
Re: K (Hodnocení: 0)
Od: Bezejmenný - Čtvrtek, 08.09. 2011 - 07:02:11
 
. . . jakpak to asi dopadne?. . . Bude se soutěžit kdo napíše delší prohlášení, vyjádření k vyjádření a reakci na reakci k vyjádření o prohlášení.


[ Odpovědět ]

Re: K Prohlášení Rady města Tišnova... (Hodnocení: 0)
Od: Bezejmenný - Středa, 07.09. 2011 - 21:19:26
Myslí, že škodolibost není v tomto případě na místě. Jedná se spíše o princip jednání Rady, začíná to kulturou a kdo ví, čím to skončí. Pravdy totiž jsou vždycky dvě a vítězí ta, toho silnějšího. Jenom jsem zvědav na toho "vola", který za této situace strčí svoji hlavu do oprátky ředitele MěKS.


[ Odpovědět ]

Re: K Prohlášení Rady města Tišnova... (Hodnocení: 0)
Od: Zdeněk - Čtvrtek, 08.09. 2011 - 00:44:18
Jsem rád Václave a myslím si, za celou řadu občanů mohu napsat, že se nám rozhodně líbí Tvé otevřené obhájení a podaní vysvětlení i z druhého pohledu. Tak by to mělo být vždy i když na to mohou být různé nazory a všemu věřit nemusíme. Rozhodně musí většina občanů souhlasit, že se rozhazují peníze a zvyšují se nesmyslně náklady z rozpočtu města jak si zmínil například na tvorbě celého projektu Müllerova domu, kde specializovaná profesionální firma ( určitě za nemalé peníze) najatá městem předpokládala, že například tamní kavárnu navštíví denně 100 osob a každá z nich v ní „utratí“ 50 Kč, je každému jasné, že je to nesmysl a že nejen na sebe nevydělá, ale finanční propad bude rok od roku větší a bez stále větších dotací města zanikne. Nikdy na sebe nevydělá. Od paní Kalábové a její rodiny to byl " danajský dar " městu Tišnovu. Souhlasit musím " s otcovskou radou ze zmiňovaného prohlášení, pořádat „více komerčních akcí, aby se vydělalo na ty nekomerční“, neni zcela mimo realitu. Neni pravdou, že „ladies-show“, kde bylo vyprodáno, tak koncert Evy a Vaška pokud by se uskutečnilo v prostorách kina skončily ztrátou. Sokolovna je nejen drahá a pro tyto vystoupení nevyhovující, ale i ostudou města. Že v současné době prostě nastal obecně v celé republice takový propad v návštěvnosti kulturních akcí včetně kina, je pravdou, protože je akcí čím dál více, bohužel pro úzký profil zájemců a na americké filmy už téměř nikdo neni zvědavý. Rozhodně je třeba hledat pěčlivěji a hlavně hledat o co občané mají zájem i když je to třeba komerční. Někdy méně znamená více. Rozhodně nikdo nechce, aby kultura v Tišnově zanikla, napopak, aby odrážela především zájem diváku. Neni to jednoduché, ale zadarmo by peníze nikdo brát neměl, ani na městkém úřadě ne. Tak se vy zodpovědní více snažte a při rozhodování přemýšlejte, ale i naslouchejte. Moc si přejeme, aby se Vám to podařilo.


[ Odpovědět ]
Re: K Prohlášení Rady města Tišnova... (Hodnocení: 0)
Od: Bezejmenný - Neděle, 11.09. 2011 - 01:28:25
 
Václave, když nic jiného, tak jste naprosto nechutně páchnul potem.


[ Odpovědět ]
Re: K Prohlášení Rady města Tišnova... (Hodnocení: 0)
Od: Bezejmenný - Středa, 21.09. 2011 - 11:19:20
 
Vy budete asi velký inteligent!


[ Odpovědět ]
Re: K Prohlášení Rady města Tišnova... (Hodnocení: 0)
Od: Bezejmenný - Středa, 21.09. 2011 - 20:00:10
 
A není to pravda? Vedoucí městské organizace a páchne jak po tělocviku?!


[ Odpovědět ]
Re: K Prohlášení Rady města Tišnova... (Hodnocení: 0)
Od: Bezejmenný - Středa, 21.09. 2011 - 21:35:28
 
Těm se to nikdy nepodaří!


[ Odpovědět ]
Re: K Prohlášení Rady města Tišnova... (Hodnocení: 0)
Od: Bezejmenný - Středa, 21.09. 2011 - 21:54:47
 
Promluvil těžce zatrpklým hlasem defraudant z mlýnské


[ Odpovědět ]

Re: K Prohlášení Rady města Tišnova... (Hodnocení: 0)
Od: Bezejmenný - Neděle, 11.09. 2011 - 03:15:13
Jen ale pořád nechápu, proč ten rozpočet nedodržoval, evidentně věděl v jaké je výši a přece jako zodpovědná osoba placená z veřejných peněz nemůže jen proto, že si myslí, že by se do kultury mělo vrazit víc, překročit rozpočet o statisíce,... Pokud měl pocit, že to za tohoto rozpočtu dělat nejde, měl odejít sám,... To nějak nevysvětlil,... šanci na to začít se řídit rozpočtem i podle svých slov měl dost, takže tato obhajoba ho spíše usvědčuje,...


[ Odpovědět ]

Re: K Prohlášení Rady města Tišnova... (Hodnocení: 0)
Od: Bezejmenný - Pondělí, 19.09. 2011 - 13:23:25
Naprosto s Vámi souhlasím. Fakt, že Véčkaři a zelenáči se vezou je známou skutečností a nikdo o tom nepochybuje. Výzva k zamyšlení je zbytečná. Oni nemyslí oni se vezou na vlně těch, kteří je tam trpí. To prohlášení o Vašem odvolání je přinejmenším na žalobu! Kdo ví zda to někdo z nich čet!


[ Odpovědět ]
Re: K Prohlášení Rady města Tišnova... (Hodnocení: 0)
Od: Bezejmenný - Pondělí, 19.09. 2011 - 20:42:33
 
Už se ví kdo bude nový ředitel MĚKS?


[ Odpovědět ]
Re: K Prohlášení Rady města Tišnova... (Hodnocení: 0)
Od: Bezejmenný - Úterý, 20.09. 2011 - 12:01:00
 
Ještě se to neví. Bude to ovšem blázen, který to vezme. S rozpočtem, který mu mocní určí, může tak leda h....!


[ Odpovědět ]
 
Související odkazy
· Více o tématu Tišnov
· Další články od autora InfoCentrum


Nejčtenější článek na téma Tišnov:
VIDEO: Štola 88 / štola k Marsu

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 * Přidat do oblíbených

 Sdílet na Facebooku

 g Přidat na Google

 t Sdílet na Twitter

 m Sdílet na MySpace

 l Sdílet na Live

 * Sdílet jinde

InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO

Informační portál města Tišnov a tišnovského regionu. Noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tišnovského a Kuřimského regionu.
Všechny obchodní známky a názvy jsou majetkem jejich právoplatných vlastníků, komentáře vlastní jejich autoři.
Vše ostatní vlastní © 2005 - 2018 InfoCentrum Tišnov
Odebírat naše zprávy můžete pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.81 sekund