InfoCentrum Tisnov - Noviny Tisnov TISNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tisnovského a Kuřimského regionu.
inzerce sport kultura galerie a výstavy foto video černá kronika restaurace reality turistika volný čas školy nabídka práce Hudba Tanec Zábava Noviny Tisnov KUŘIM - TISNOVSKO-KUŘIMSKO
VIDEA z regionů
HLAVNÍ NABÍDKA

Úvodní stránka · 
WWW @ Obce regionu · 
FIRMY a odkazy · 
Témata článků · 
Archív článků · 
Top 10 · 
KONTAKT · 
CENÍK REKLAMY · 
Diskuze a komentáře · 
Přidej na InfoCentrum · 
Noviny TIŠNOVSKO ·
 

Tištěný měsíčník TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO
Noviny Tišnov - TIŠNOVSKO
Tišnovská televize
Tišnovská televize
KATEGORIE
- Celý OBSAH - ZDE

 · Politika - VOLBY
 · AUTO - MOTO
 · Církev
 · CSS Tišnov
 · Dům dětí a mládeže
 · Doprava
 · HASIČI
 · Hitlerova dálniceR43
 · MAPY
 · Městské kulturní středisko
 · Muzeum města Tišnova
 · Oblastní charita Tišnov
 · Hrad Pernštejn
 · Počasí Tišnov
 · Společenská rubrika
 · Rodinné centrum
 · Tišnovské trhy
 · Tišnovský vozíčkář
 · ÚMRTÍ
 · Výrobky z Tišnovska
 · Zlobice - Ovenálie
 · Kuriozity
 · Úřady a instituce
 · Mapy
 · Výrobky z Tišnovska
 · Stará fotografie - seriál
 · Zdeněk Juránek a jeho tvorba
Počasí + Kamery
Náhodné zprávy

Fotogalerie
[ Fotogalerie ]

·Na náměstí se dějou věci ...
·LETOŠNÍ NOC KOSTELŮ BUDE JUBILEJNÍ
·MUCHOVA EPOPEJ NA BRNĚNSKÉM VÝSTAVIŠTI
·VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ V BOHUNICKÉ NEMOCNICI
·NZDM Klub Čas Tišnov – jarní osvěžení
·Poděkování za sbírku v Tyco Kuřim
·XIV. ročník Velikonočního turnaje ve stolním tenise v Kuřimi
·XIX. ročník Velikonočního turnaje Miňon Cup v badmintonu 1.4.2018
·Vítězné fotografie soutěže
Videa Tišnov
Podpořte InfoCentrum Tišnov
Líbí se vám server tisnov.info?
Chtěli byste jej propagovat na svých stránkách?
Návštěvnost
Zaznamenali jsme
78900082
přístupů od měsíce Květen 2005
TOPlist
Galerie a výstavy 150 BETLÉMŮ V GALERII DIANA - TIP
Autor: InfoCentrum - Úterý, 29.11. 2011 - 11:00:00 (5825 čtenářů)
Téma: Galerie a výstavy

Společnost Art Periscope vás zve do galerie Diana v Tišnově na výstavu "150 BETLÉMŮ" v zahradnickém aranžmá Lenky Mihulové z Drásova a Jana Kopřivy ze Šebrova. Dominantou výstavy bude betlém od pražského malíře Ivana Svatoše. Zahájení výstavy bude v sobotu 10.prosince 2011 ve 14.00 hodin. Výstava potrvá do 30.12. 2011...

Odkaz na stránky: www.artperiscope.cz


Související témata

Kultura Tišnov Volný čas

"150 BETLÉMŮ V GALERII DIANA - TIP" | Přihlásit/Registrovat | 13 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: 150 BETLÉMŮ V GALERII DIANA - TIP (Hodnocení: 0)
Od: Hana P. - Sobota, 10.12. 2011 - 21:42:53
Jako vždy, opět vynikající akce. Děkuji a přeji další úspěchy!


[ Odpovědět ]

Re: 150 BETLÉMŮ V GALERII DIANA - TIP (Hodnocení: 0)
Od: Hana S. - Úterý, 27.12. 2011 - 21:15:44
V pondělí 26.12. jsem navštívila Vaši krásnou výstavu a byla jsem nadšena. Byl mi podán i podrobný komentář příjemnou paní, která mi odpověděla na mé otázky o použitých materiálech a pod. Děkuji a těším se na příště.


[ Odpovědět ]

Re: 150 BETLÉMŮ V GALERII DIANA - TIP (Hodnocení: 0)
Od: - Pátek, 30.12. 2011 - 21:20:35
Výstava betlémů, jak jsem dnes zjistila končí. Neberu Vám úspěch, kterým se pyšnila paní ve výstavní síni.Přesto se domnívám, že to není akce, kterou by měla pořádat umělecká agentůra jako je Vaše. Vy jste přece v Jamborově domě udělali výstavy, z nichž většina měla vysokou úroveň Betlémy? Budiž, ale jenom jako doplnění, vždyť to jsou výstavy tak pro zájmové skupiny a ne pro umělecké agentury. Jsem Váš příznivec, před časem jsem Vás obhajovala na tomto neférovém  foru a psala, že už tady vystupovat nebudu. Přesto mi to nedalo a píšu znovu, protože jste zklamali moje očekávání a nejen moje. Hodně Vašich příznivců má stejný pocit. Byla bych moc ráda, kdyby bylo přehodnoceno Vaše rozhodnutí a my se mohli  scházet v Jamborově domě znovu na Vašich akcích s uměním. Není to přání jenom moje! Pokud jsem se dověděla, ze strany města je zájem totožný se zájmem všech, kteří na Vaše akce rádi chodili. Proto prosím, neberte na lehkou váhu tyto řádky! Vaši příznivci si to nezaslouží.  Libuše.


[ Odpovědět ]
Re: 150 BETLÉMŮ V GALERII DIANA - TIP (Hodnocení: 0)
Od: artperiscope - Pátek, 30.12. 2011 - 22:47:17
 

Vážená paní Libuše, jsem rád, že jste napsala svůj názor na naši činnost, ale situace není zdaleka tak jednoduchá jak to Vy vidíte. Za tři roky jsme v Jamborově galerii za výstavy utratili cca 400 000,- Kč (240 000,- z mých soukromých prostředků a zbytek od sponzorů), a tak musíme pořádat i akce typu betlémů, abychom nebyli jenom ztrátoví. Betlémy navštívilo celkem 2573 návštěvníků, a tak ze vstupného jsme mohli uhradit nájem galerie Diana 10 000,- Kč, učinkující na vernisáži 9000,- Kč mzdu za dozor 5 500,- Kč, propagaci a reklamu 3 000,- Kč, atd., a něco zbude na dluh z Jamborovy galerie.  Dále píšete, že ze strany města je zájem totožný, možná jenom proto, aby se zbavilo starostí, co v galerii pořádat. Jinak ten zájem není vyvážený nějakou seriozní nabídkou, včetně finančního zajištění. A když si k tomu připočtete vážný zdravotní stav manželky, o kterou se starám, tak nevidím jediný důvod se do Jamborova domu vracet. Art Periscope bude dál žít a pořádat výstavy, ale v menším počtu, jinde a doufám že i kvalitnější. Jinak je vše ostatní v rukou nového ředitele MěKS, který mně zatím o své kompetentnosti vůbec nepřesvědčil. Zdraví Vás Z. Jílek.

mzdu za dozor cca 5 500,- Kč, propagaci a reklamu 3 000,-Kč, atd., a něco nám zbude i na dluh z Jamborovy galerie.[ Odpovědět ]
Re: 150 BETLÉMŮ V GALERII DIANA - TIP (Hodnocení: 0)
Od: Anna - Čtvrtek, 05.01. 2012 - 20:14:59
 
Pane Jílku, čím dál tím mám silnější pocit, že s rostoucím věkem ztrácíte soudnost. Pokud si dobře pamatuji (a o umění na Tišnovsku se amatérsky zabývám již více jak 40 let), do galerie v Jamborově domě vstoupila společnost Art Periscope zcela DOBROVOLNĚ, dokonce bych řekla se záměrem, že všem těm amatérům z MĚKS ukážete, jak to má vypadat, když amatéra vystřídá zkušený podnikatel. A ejhle, najednou se bavíte o ztrátě 240 tis. a plačete nad rozlitým mlékem. Víte, nejste v Tišnově jediný, který se snaží svojí činností podporovat dobrou věc, ať už jde o umění nebo třeba o práci s dětmi. A také ne jediný, který do této práce investuje vlastní prostředky. Jen ostatní nemají potřebu být za svoji činy neustále vynášeni do nebes. Váš odchod z Jamborova domu byl, dle mého názoru, zbabělým krokem a neschopností si přiznat, že provozvat galerii v Tišnově není taková sranda, jak si možná někdo myslí. Podívala jsem se na stránky města, kde jsou zveřejněny poskytnuté dotace za rok 2011. Nevím, jak tomu bylo v letech předchozích, ale v roce 2011 podpořilo město činnost Vaší s.r.o. (!) Art Periscope částkou 30 tis., což je při Vámi zmíněném nákladu cca 130 tis./rok asi 20% podpora, to jiné neziskové organizace jistě nemají. Dlouho jsem mlčela, ale Vaše "politické" angažování v poslední době mne donutilo napsat alespoň těchto pár slov. Přiznejte si, prosím, že Vám záměr s galerií nevyšel, nevymlouvejte se na město, nového ředitele MĚKS nebo manželku. Množství Vašich protichůdných prohlášení o tom, že končíte a pak zase nekončíte, již působí trapně. Zkuste se zamyslet nad tím, co jste ve skutečnosti pro kulturu v Tišnově udělal a co pouze napsal a namluvil, to je totiž velký rozdíl. P.S. Všichni dobře ví, že duchovním otcem výstav Art Periscope byl pan Vejpustek. Ten, aniž by měl potřebu neustále psát na sebe oslavné básně, o svoji kompetentnosti přesvědčil.


[ Odpovědět ]
Re: 150 BETLÉMŮ V GALERII DIANA - TIP (Hodnocení: 0)
Od: Josef - Sobota, 07.01. 2012 - 14:12:36
 
No je pravda, že ten příspěvek ve Voxu byl poměrně trapný.


[ Odpovědět ]

Re: 150 BETLÉMŮ V GALERII DIANA - TIP (Hodnocení: 0)
Od: - Čtvrtek, 05.01. 2012 - 19:16:25
Nemohu jinak, než podpořit p. Libuši. Má ve všem pravdu. Ztratíte hodně příznivců, ale to Vás asi moc nebolí. Je to ovšem chyba! Jinde a kvalitně budete vystavovat? Kde? Moc by mě zajímalo. V té nevlídné popruhárně, asi.  Josef.H.


[ Odpovědět ]
Re: 150 BETLÉMŮ V GALERII DIANA - TIP (Hodnocení: 0)
Od: Zdeněk Jílek - Čtvrtek, 05.01. 2012 - 21:04:35
 
Vážená paní Anno, která se na rozdíl ode mne nechcete podepsat celým jménem, Váš názor Vám nemíním vyvracet, to ať posoudí jiní,  jenom ale, prosím, vynechte z této diskuse moji manželku, která momentálně leží na JIPce. Z.Jílek.


[ Odpovědět ]

Re: 150 BETLÉMŮ V GALERII DIANA - TIP (Hodnocení: 0)
Od: - Úterý, 10.01. 2012 - 20:20:27
Myslím, že se tady vytvořila velká vlna proti p. Jílkovi. Nevím, zda to bylo po jeho nešťastném příspěvku ve VOXU, nebo jsou to jiné důvody?


[ Odpovědět ]
Re: 150 BETLÉMŮ V GALERII DIANA - TIP (Hodnocení: 0)
Od: Bedřich - Úterý, 10.01. 2012 - 20:53:42
 
Ano, jsou: každý úspěch musí být na malém městě po zásluze potrestán.


[ Odpovědět ]
Re: 150 BETLÉMŮ V GALERII DIANA - TIP (Hodnocení: 0)
Od: Jiří - Úterý, 10.01. 2012 - 21:18:04
 
To ano, zvláště Tišnov je tím pověstný. Na druhou stranu, do doby, než se pan Jílek začal sám chválit a hrát si na jakousi morálně-kulturní autoritu města, tak byl docela klid. Svým postojem v poslední době mnoho lidí zklamal, včetně mě.


[ Odpovědět ]
Re: 150 BETLÉMŮ V GALERII DIANA - TIP (Hodnocení: 0)
Od: - Pátek, 13.01. 2012 - 10:33:52
 
Je pravda, že v poslední době udělal p. Jílek několik, dá se říci, nešťastných rozhodnutí. Kdo však pracuje naprosto bezchybně? Málokdo z nás! Většina z nás, kteří se trošku zajímáme o umění a kulturní dění v Tišnově, byť jen jako diváci a návštěvníci akcí, nemůžeme prosazovat názor, že p. Jílek pro tuto činnost udělal málo. Opak je pravdou i když  musím přiznat, že jisté zklamání z jeho rozhodnutí cítím i já. Jaroslav S.


[ Odpovědět ]

Re: 150 BETLÉMŮ V GALERII DIANA - TIP (Hodnocení: 0)
Od: - Sobota, 21.01. 2012 - 11:14:56
Tak jsem s napětím čekal na VOX a slíbené pokračování poučného příběhu z dílny ArtPeriscope a ono nic! Škoda, přestávám tedy tento seriál sledovat.


[ Odpovědět ]
 
Související odkazy
· Více o tématu Galerie a výstavy
· Další články od autora InfoCentrum


Nejčtenější článek na téma Galerie a výstavy:
VIDEO: Výstava Mikroregion Porta v Železném

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 * Přidat do oblíbených

 Sdílet na Facebooku

 g Přidat na Google

 t Sdílet na Twitter

 m Sdílet na MySpace

 l Sdílet na Live

 * Sdílet jinde

InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO

Informační portál města Tišnov a tišnovského regionu. Noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tišnovského a Kuřimského regionu.
Všechny obchodní známky a názvy jsou majetkem jejich právoplatných vlastníků, komentáře vlastní jejich autoři.
Vše ostatní vlastní © 2005 - 2018 InfoCentrum Tišnov
Odebírat naše zprávy můžete pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund