InfoCentrum Tisnov - Noviny Tisnov TISNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tisnovského a Kuřimského regionu.
inzerce sport kultura galerie a výstavy foto video černá kronika restaurace reality turistika volný čas školy nabídka práce Hudba Tanec Zábava Noviny Tisnov KUŘIM - TISNOVSKO-KUŘIMSKO
VIDEA z regionů
HLAVNÍ NABÍDKA

Úvodní stránka · 
WWW @ Obce regionu · 
FIRMY a odkazy · 
Témata článků · 
Archív článků · 
Top 10 · 
KONTAKT · 
CENÍK REKLAMY · 
Diskuze a komentáře · 
Přidej na InfoCentrum · 
Noviny TIŠNOVSKO ·
 

Tištěný měsíčník TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO
Noviny Tišnov - TIŠNOVSKO
Tišnovská televize
Tišnovská televize
KATEGORIE
- Celý OBSAH - ZDE

 · Politika - VOLBY
 · AUTO - MOTO
 · Církev
 · CSS Tišnov
 · Dům dětí a mládeže
 · Doprava
 · HASIČI
 · Hitlerova dálniceR43
 · MAPY
 · Městské kulturní středisko
 · Muzeum města Tišnova
 · Oblastní charita Tišnov
 · Hrad Pernštejn
 · Počasí Tišnov
 · Společenská rubrika
 · Rodinné centrum
 · Tišnovské trhy
 · Tišnovský vozíčkář
 · ÚMRTÍ
 · Výrobky z Tišnovska
 · Zlobice - Ovenálie
 · Kuriozity
 · Úřady a instituce
 · Mapy
 · Výrobky z Tišnovska
 · Stará fotografie - seriál
 · Zdeněk Juránek a jeho tvorba
Počasí + Kamery
Náhodné zprávy

Obec Olší - Litava
[ Obec Olší - Litava ]

·HASIČSKÝ PLES v Litavě
·HASIČSKÝ PLES V OLŠÍ
·ŽIVÝ BETLÉM V OLŠÍ
·TRADIČNÍ VÁNOČNÍ VÝSTAVA V LITAVĚ
·FOTO: HODY V OLŠÍ
·FOTO: VÝUKOVÝ PROGRAM O LESE PRO DĚTI ZŠ A MŠ OLŠÍ
·FOTO: Projektové vyučování - beseda v ZŠ Olší
·SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ LITAVA...
·VÁNOČNÍ PRODEJ A VÝSTAVA V ZAHRADNICTVÍ LITAVA
Videa Tišnov
Podpořte InfoCentrum Tišnov
Líbí se vám server tisnov.info?
Chtěli byste jej propagovat na svých stránkách?
Návštěvnost
Zaznamenali jsme
91418359
přístupů od měsíce Květen 2005
TOPlist
Černá kronika Stíny tišnovska - říjen / listopad 2011
Autor: InfoCentrum - Neděle, 18.12. 2011 - 22:00:00 (7019 čtenářů)
Téma: Černá kronika
24.11. - Stalker ženu sledoval doma i na cestě do práce. Kriminalisté mu sdělili obvinění hned z několika přečinů.
18.11. - Zloděj se musí stydět. Z tišnovského rodinného centra zmizel počítač i finanční hotovost.
  8.11. - Nakupoval na falešné doklady. Za čtvrt roku způsobil devětatřicetiletý muž škodu za skoro milión korun.
24.10. - Ani zámek zloděje nezastavil. Motorka nebyla ani v předzahrádce rodinného domku v Lomnici v bezpečí.
24.10. - Udělala chybu hned na začátku. Na odcizenou občanku si objednala mobil i zajímavý paušál.
21.10. - Klíče nebyly dobře ukryté. Zloděj získal v Předklášteří pohodlně přes padesát tisíc korun.
12.10. - Zaměřil se především na garáže. Čtyřiatřicetiletý zloděj způsobil v osmi případech škodu za skoro sto tisíc korun.
  5.10. - Draze zaplatil za zapomnětlivost. V nakonec nalezeném batohu chybělo více než šedesát tisíc korun.

Stalker ženu sledoval doma i na cestě do práce
Kriminalisté mu sdělili obvinění hned z několika přečinů.

Jistě obezřetněji bude šestačtyřicetiletá žena z Tišnovska v budoucnu navazovat kontakty pomocí internetové seznamky. Právě prostřednictvím elektronické komunikace se na přelomu července a srpna seznámila s dvaatřicetiletým mladíkem, se kterým následně došlo i na osobní setkání. Poté, co proběhlo několik intimních schůzek, však žena mladíkovi oznámila, že o vztah s ním už nemá zájem a nepřeje si ani žádnou další vzájemnou komunikaci. Mladému muži se po pár dnech vše rozleželo v hlavě a začal své, nyní už bývalé milence, posílat sms zprávy, ve kterých jí její jednání vůči němu nejen vyčítal, ale dokonce jí vyhrožoval, že pokud se s ním nesejde osobně, rozešle do jejího zaměstnání i rodině fotografie, na kterých je obnažená. Podařilo se mu také neoprávněně získat přístupové údaje k její e-mailové schránce, ženě přístup k elektronické poště znemožnil a z této její adresy začal rozesílat zprávy se sexuálními návrhy a stejnou pohrůžkou rozeslání kompromitujícího materiálu jejímu zaměstnavateli. Když si příjem pošty z této schránky poškozená zablokovala, psal jí i z jiných e-mailových adres. Mimo jiné jí vyhrožoval i tím, že se jí „mohou zablokovat kola u auta,“ což u ženy oprávněně vyvolávalo obavy. Zvláště když se ji mladík neustále pokoušel kontaktovat ať už v místě jejího bydliště, tak při cestě do práce a z práce, čekal na ni i před zaměstnáním. V úterý ji stalker opět pronásledoval při cestě do práce, proto se telefonicky obrátila na policii. Policisté pachatele zadrželi a poté, co muže vyslechli a zajistili mobilní telefon a počítač, který ke své trestné činnosti používal, jej vyšetřovatel obvinil ze spáchání hned několika přečinů: vydírání, neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči dat, a nebezpečného pronásledování. Obviněný muž byl už v minulosti dvakrát pravomocně odsouzen v souvislosti s nebezpečným pronásledováním (tzv. stalkingem). Na verdikt soudu si počká ve vazbě, za jeho jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.

Jen v rámci Městského ředitelství policie v Brně řešili kriminalisté od začátku roku už 28 případů nebezpečného pronásledování.

mjr. Petra Vedrová, 24.11.2011


Zloděj se musí stydět
Z tišnovského rodinného centra zmizel počítač i finanční hotovost

Stydět se musí zloděj, který se vydal do tišnovského rodinného centra. Zatím neznámý pachatel se do centra dostal násilím, když poškodil dveře v zadním traktu. Zloději vůbec nevadilo, že odcizením notebooku a finanční hotovosti uložené ve dvou příručních pokladnách prakticky znemožní činnost v centru. Tišnovské děti i jejich rodiče musí nyní počítat se skromnější variantou provozu. Škoda je skoro padesát tisíc korun.

por. Bohumil Malášek, 18. listopadu 2011


Nakupoval na falešné doklady
Za čtvrt roku způsobil devětatřicetiletý muž škodu za skoro milión korun

Vcelku jednoduchý způsob, jak přijít k nemalým finančním částkám, praktikoval skoro čtvrtrok na Brněnsku devětatřicetiletý muž. Ten si od svých přátel, s nimiž se seznámil při posledním výkonu trestu odnětí svobody, opatřoval odcizené doklady. Ty pak umně falšoval a využíval k trestné činnosti. Praktikoval tři způsoby. V několika případech si objednal v internetových obchodech zboží, to zaplatil pomocí sjednaného rovněž elektronicky uzavřeného úvěru. Ve druhém modelu podvodného využití padělaných dokladů několikrát přímo uzavřel půjčku finanční hotovosti. V dalších případech pak za pomoci odcizených upravených dokladů vybíral peníze z účtů okradených občanů.

Na internetových portálech si objednával rozmanité zboží. Od barevného televizoru přes několik mobilů, až po vysavač, kávovar či kutilské nářadí. Stejným způsobem si objednával i počítače, tiskárny a další zařízení, na nichž upravoval odcizené doklady. Zboží si jen v jediném případě nechal zaslat na adresu svého bydliště. To se mu později stalo osudným. Právě jediná doručovací adresa do jeho bydliště, přivedla kriminalisty na stopu pachatele. V ostatních případech vždy osobně převzal zboží buď ve výdejním místě firmy, nebo se s dopravcem dohodl na převzetí na jiném místě, třeba na parkovišti. Jeho objednávky nebyly malé, vždy kolem padesáti tisíc korun.

Sebevědomím oplývající podvodník se s falešnými doklady vydal i do banky. Hned při prvním pokusu byl úspěšný. Z účtu nic netušícího občana, který přišel o doklady, vybral dvě stě tisíc korun. V dalších dvou případech, kdy chtěl z jiných účtů podobné částky, ale pracovnice banky falešné doklady odhalily. Muži tedy nezbylo nic jiného než z banky rychle utéct.

Kriminalisty na podvodníka navedlo oznámení poškozených občanů i dotčených finančních institucí. Kriminálně zdatný muž způsobil za více než tři měsíce ve čtrnácti zatím zjištěných případech škodu za téměř milión korun.

por. Bohumil Malášek, 8. listopadu 2011


Ani zámek zloděje nezastavil
Motorka nebyla ani v předzahrádce rodinného domku v Lomnici v bezpečí

Čtyřicetiletý majitel zajímavého motocyklu BMW se zmýlil, když se domníval, že jeho motorka bude v oplocené předzahrádce rodinného domku v Lomnici u Tišnova v bezpečí. Zámek na motocyklu nebyl pro zatím neznámého pachatele překážkou. Stroj i tak odcizil. Majitel vyčíslil škodu na nejméně sto dvacet tisíc korun.

por. Bohumil Malášek, 24. října 2011

Udělala chybu hned na začátku
Na odcizenou občanku si objednala mobil i zajímavý paušál

V Brně před hlavním nádražím nalezený občanský průkaz vnuknul třiadvacetileté ženě z Tišnovska zajímavou myšlenku. Proč by průkaz nezneužila. Po nedlouhém přemýšlení objednala u mobilního operátora nový telefon i se zajímavým paušálem. Spokojeně telefonovala asi čtyři měsíce. Když stejně staré majitelce občanského průkazu přišla faktura na několik tisíc korun, vše oznámila na policii. Vyšetřovatelé měli poměrně jednoduchou práci. Usilovně telefonující žena totiž udělala zásadní chybu, nechala si mobil poslat na adresu svého trvalého bydliště. Žena je nyní stíhána pro podvod a poškození cizích práv.

por. Bohumil Malášek, 24. října 2011


Klíče nebyly dobře ukryté
Zloděj získal v Předklášteří pohodlně přes padesát tisíc korun

O tom, že je nutné pečlivě zamykat svůj byt a nejen zamykat, se přesvědčila sedmadvacetiletá žena z Předklášteří. Z jejího bytu zmizelo před několika dny více než padesát tisíc korun v hotovosti. Kriminalistům a policistům z Tišnova stačilo několik dní k vypátrání pachatele. Dvacetiletý mladík přiznal, že příležitost z něj udělala zloděje. U domu našel skrýš na klíče, těmi si otevřel vstupní dveře a peníze ukryté v příruční pokladně, pohodlně odcizil.

por. Bohumil Malášek, 21. října 2011


Zaměřil se především na garáže
Čtyřiatřicetiletý zloděj způsobil v osmi případech škodu za skoro sto tisíc korun

Vcelku velký rádius měl čtyřiatřicetiletý policistům dobře známý muž. V posledním půlroce se zaměřil na garáže na Brněnsku. Do nich se zpravidla dostával po násilném otevření vrat. V garážích kradl pneumatiky i hobby nářadí. Z garáže ve Veverské Bitýšce odešel s měděnými okapy a svody. Kriminalistům z územního odboru Brno venkov se zatím podařilo muži prokázat osm vloupání do garáží. V nich způsobil majitelům škodu za skoro sto tisíc korun. Odcizené věci skončily u překupníků, získané peníze zloděj použil pro vlastní potřebu. Kriminalisté zjišťují, zda zloděj nemá na svědomí i další podobné případy v okolí.
por. Bohumil Malášek, 12. října 2011


Draze zaplatil za zapomnětlivost
V nakonec nalezeném batohu chybělo více než šedesát tisíc korun

Zapomnětlivost hrála možná až krutou roli v příběhu jedenatřicetiletého muže z Ivančicka. Ten vyrazil do finančního domu v Brně splatit část s nemalého dluhu. Jenže cestou si uvědomil, že doma zapomněl důležité doklady. Musel tedy zpět. Ve vlaku odložil batoh i s obálkou s více než šedesáti tisíci korunami do prostoru určeného pro zavazadla. Z pohodičky jej nevyvedl ani telefonát těsně před cílovou stanicí. S přístrojem na uchu tedy vystoupil a zamířil k domovu. Až doma si uvědomil, že ve vlaku zůstal batoh i s penězi. Maličká naděje svitla, když mu průvodčí v cílové stanici sdělil, že se batoh našel. Následovala ale krutá zpráva. V batohu totiž chyběla obálka s penězi. Nepoctivý nálezce muže být stíhán pro krádež.

por. Bohumil Malášek, 5. října 2011


Zdroj: policie.cz


Související témata

Ivančice Rodinné centrum Městys Lomnice Obec Předkášteří Region Tišnovsko Tišnov

"Stíny tišnovska - říjen / listopad 2011" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
 
Související odkazy
· Více o tématu Černá kronika
· Další články od autora InfoCentrum


Nejčtenější článek na téma Černá kronika:
Bilance půlnoční nehody v Tišnově je krutá, spolujezdec na místě zemřel,řidič...

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 * Přidat do oblíbených

 Sdílet na Facebooku

 g Přidat na Google

 t Sdílet na Twitter

 m Sdílet na MySpace

 l Sdílet na Live

 * Sdílet jinde

InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO

Informační portál města Tišnov a tišnovského regionu. Noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tišnovského a Kuřimského regionu.
Všechny obchodní známky a názvy jsou majetkem jejich právoplatných vlastníků, komentáře vlastní jejich autoři.
Vše ostatní vlastní © 2005 - 2018 InfoCentrum Tišnov
Odebírat naše zprávy můžete pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund