InfoCentrum Tisnov - Noviny Tisnov TISNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tisnovského a Kuřimského regionu.
inzerce sport kultura galerie a výstavy foto video černá kronika restaurace reality turistika volný čas školy nabídka práce Hudba Tanec Zábava Noviny Tisnov KUŘIM - TISNOVSKO-KUŘIMSKO
VIDEA z regionů
HLAVNÍ NABÍDKA

Úvodní stránka · 
WWW @ Obce regionu · 
FIRMY a odkazy · 
Témata článků · 
Archív článků · 
Top 10 · 
KONTAKT · 
CENÍK REKLAMY · 
Diskuze a komentáře · 
Přidej na InfoCentrum · 
Noviny TIŠNOVSKO ·
 

Tištěný měsíčník TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO
Noviny Tišnov - TIŠNOVSKO
Tišnovská televize
Tišnovská televize
KATEGORIE
- Celý OBSAH - ZDE

 · Politika - VOLBY
 · AUTO - MOTO
 · Církev
 · CSS Tišnov
 · Dům dětí a mládeže
 · Doprava
 · HASIČI
 · Hitlerova dálniceR43
 · MAPY
 · Městské kulturní středisko
 · Muzeum města Tišnova
 · Oblastní charita Tišnov
 · Hrad Pernštejn
 · Počasí Tišnov
 · Společenská rubrika
 · Rodinné centrum
 · Tišnovské trhy
 · Tišnovský vozíčkář
 · ÚMRTÍ
 · Výrobky z Tišnovska
 · Zlobice - Ovenálie
 · Kuriozity
 · Úřady a instituce
 · Mapy
 · Výrobky z Tišnovska
 · Stará fotografie - seriál
 · Zdeněk Juránek a jeho tvorba
Počasí + Kamery
Náhodné zprávy

Ekoporadna Tišnovsko
[ Ekoporadna Tišnovsko ]

·Žlutý ráj to napohled ...
·24 hodin v Nedvědici
·Vyletěl Ptáček - výstava fotografií
·Květnice nad Tišnovem - vcházení do obrazu
·Tišnovka dnešníma očima
·ČIŠTĚNÍ ŘEK V TIŠNOVĚ - břehy potoka Besénku
·ZAHRADY V SOULADU S PŘÍRODOU
·TIŠNOVSKÉ TRHY
·Tišnovské a Bleší trhy již tuto sobotu
Videa Tišnov
Podpořte InfoCentrum Tišnov
Líbí se vám server tisnov.info?
Chtěli byste jej propagovat na svých stránkách?
Návštěvnost
Zaznamenali jsme
78900135
přístupů od měsíce Květen 2005
TOPlist
Sport Vážení zastupitelé města Tišnova ...
Autor: InfoCentrum - Pátek, 14.09. 2012 - 08:13:55 (5286 čtenářů)
Téma: Sport

Vážení čtenáři,

přeposílám Vám tímto na vědomí můj dopis, který jsem včera odeslal zastupitelům města Tišnova.

Zdraví

V. SeyfertVážení zastupitelé města Tišnova,

na programu Vašeho pondělního jednání (17. 9. 2012) má být mimo jiné i rozhodnutí o přidělené mimořádné dotace, konkrétně na činnost prvoligového basketbalového družstva žen Valosun Tišnov pro sezónu 2012-2013. Dovolte mi, abych Vám při té příležitosti před Vaším zasedáním k dané věci sdělil několik – podle mého názoru velmi důležitých – okolností, doplněných osobním názorem na celou věc.

Vrátím se nejprve o rok zpět. Dne 8. září 2011 schválilo Zastupitelstvo města Tišnova „poskytnutí mimořádné dotace SK Basketbal Tišnov ve výši 80.000,- Kč na podporu činnosti družstva žen Valosun Tišnov v 1.lize.“ Stalo se tak na základě žádosti podané jmenovaným klubem SK Basketbal Tišnov. Ten ovšem ve svých podkladech vůbec neuvedl, že družstvo Valosun Tišnov je ve skutečnosti „B-tým“ extraligového celku Valosun Brno a je součástí občanského sdružení s názvem Basketbal SK Královo Pole. Finanční prostředky tedy byly přiděleny úplně jinému právnímu subjektu, než jehož je příslušné družstvo součástí.

Na tuto nesrovnalost po určité době upozornil nejprve čtrnáctideník Vox a poté se jí zabývala i sportovní komise města na svém zasedání dne 7. března 2012. V žádosti o „běžnou“ dotaci na rok 2012 totiž klub SK Basketbal Tišnov znovu vykazoval účast svého družstva žen v 1. lize. Na základě upozornění, že Valosun Tišnov není součástí klubu SK Basketbal Tišnov, prověřoval tajemník komise Bc. Jiří Dospíšil na místě všechna potřebná fakta a závěrem bylo konstatováno, že Valosun skutečně nepatří tišnovskému basketbalovému klubu a toto družstvo bylo z podkladů, na základě kterých se dotace vypočítává, škrtnuto. Současně bylo konstatováno, že pokud se zjistí neoprávněnost přijetí mimořádné dotace z roku 2011, není vyloučena i varianta vrácení vloni přidělené částky. Tato skutečnost se z důvodů mně neznámých ovšem vůbec neobjevila v oficiálním zápise z tohoto zasedání a podle mých informací se následně v dané věci už neudálo vůbec nic.

Uplynul rok a o přidělení další – dokonce podstatně vyšší – mimořádné dotace pro totéž družstvo tentokrát pro změnu žádá OS Basketbal SK Královo Pole. Člověk s běžným selským rozumem by si tyto vstupní údaje nejspíše vyhodnotil takto: „změnou žádajícího subjektu oproti loňsku vlastně potvrzujete, že vloni šlo z Vaší strany o nesprávně poskytnuté podklady (ne-li o vědomý podvod), takže nejen že tentokrát Valosun Tišnov nedostane nic, ale navíc by měl SK Basketbal Tišnov vrátit částku z loňska.“ Rada města Tišnova ovšem zjevně uvažuje naprosto jinak, takže navrhuje zastupitelstvu udělení mimořádné dotace schválit a je už poměrně nepodstatné, že místo požadovaných 240.000,- Kč doporučuje 100.000,-.

Před nějakým časem zjevně došlo k dohodě o spolupráci mezi tišnovským a královopolským basketbalovým klubem. Neznám její obsah, nicméně jedním z jejích důsledků je nepochybně to, že brněnské „béčko“ hraje svoje zápasy v tišnovské hale (proto se také v rámci soutěže jmenuje Valosun Tišnov, nejspíš aby soupeři neměli zmatek v tom, kam vlastně na utkání jezdit) a že v daném celku nastupují dvě tišnovské odchovankyně. Nic jiného s Tišnovem tento tým nemá společného a už z tohoto hlediska je přinejmenším diskutabilní, nakolik je mravné podpořit jeho činnost vůbec nějakou, natož pak šestimístnou částkou z rozpočtu města.

Druhý pohled na věc je posouzení ze zorného úhlu ostatních tišnovských sportovních klubů. Zde se desítky dobrovolných nadšenců většinou bez nároku na odměnu pravidelně starají od malička o výchovu budoucích sportovců, zajišťují činnost několika svých družstev a mají „na krku“ i údržbu svých sportovišť. Pro všechny kluby dohromady (jenom SSK Tišnov jich má sedm, k tomu přidejme Sokol a další drobná sdružení působící samostatně) je ovšem v rámci sportovního dotačního programu města k dispozici částka jen zhruba třikrát vyšší, než jakou požadoval od města mimotišnovský subjekt. Měla by tu tedy zaznít zneklidňující otázka: „Je vůči nim čestné dávat peníze de facto brněnskému basketbalu?“

Pohled č. 3: Město má zřízenu svou sportovní komisi vedenou Mgr. Martinem Seberou, která je – nebo by měla být – složena z odborníků; tato je mimo jiné pověřena zpracováním návrhu na rozdělení „běžných“ dotací mezi žádající subjekty. Pokud ovšem kdokoliv nárokuje výraznější částku, podá si žádost o dotaci mimořádnou, díky čemuž se tato odborná sportovní komise prostě a jednoduše z celého procesu vynechá. Rada města Tišnova si totiž nejenom v takových případech nevyžádá od „své“ komise odborné stanovisko, ona o tom dokonce neinformuje ani jejího předsedu! Pan Sebera se vloni i letos dozvěděl o žádostech pro Valosun Tišnov vždy až dodatečně a to víceméně náhodou z úplně jiných zdrojů, než by měl. Zvažte prosím, zda by nestálo za to celý takto realizovaný postup udělování „mimořádných“ dotací radikálně změnit, protože to přinejmenším vyvolává velmi silné podezření z možného klientelismu.

A ještě existuje jeden důvod, proč o přidělení dotace vyslovit velmi vážné pochybnosti. Stejnou soutěž jako Valosun Tišnov, tedy druhou nejvyšší v republice, hraje rovněž futsalový klub 1. FC Květnice Tišnov, ještě v minulé sezóně ji absolvoval rovněž tým stolních tenistů TTC Koral Tišnov (nyní působí o stupínek níže). Představitelé těchto klubů by byli naprosto hloupí, kdyby si vzápětí o mimořádnou dotaci nepožádali rovněž a v takovém případě by měli pro své kluby obdržet rozhodně větší obnos než Valosun, neboť jde o subjekty ryze tišnovské. Má město Tišnov na to, aby na podporu špičkových sportovních soutěží vydalo částku blížící se k půl milionu? Měl jsem dosud spíš pocit, že se neustále hořekovalo nad tím, jak je všude potřeba tvrdě šetřit…

Vážení zastupitelé,

děkuji Vám, že jste mému pojednání věnovali svůj čas i pozornost a věřím, že při rozhodování v této věci budete na pondělním jednání moudří a spravedliví.


S pozdravem
Václav Seyfert st.


Související témata

Politika - VOLBY Tišnov

"Vážení zastupitelé města Tišnova ..." | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Vážení zastupitelé města Tišnova ... (Hodnocení: 0)
Od: - Sobota, 15.09. 2012 - 19:54:16

dostanete vyhýbavou odpověď  [ Odpovědět ]
 
Související odkazy
· Více o tématu Sport
· Další články od autora InfoCentrum


Nejčtenější článek na téma Sport:
VIDEO: Závodili, kdo nejrychleji pokoří ledovou skálu

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 * Přidat do oblíbených

 Sdílet na Facebooku

 g Přidat na Google

 t Sdílet na Twitter

 m Sdílet na MySpace

 l Sdílet na Live

 * Sdílet jinde

InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO

Informační portál města Tišnov a tišnovského regionu. Noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tišnovského a Kuřimského regionu.
Všechny obchodní známky a názvy jsou majetkem jejich právoplatných vlastníků, komentáře vlastní jejich autoři.
Vše ostatní vlastní © 2005 - 2018 InfoCentrum Tišnov
Odebírat naše zprávy můžete pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund