InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO

VÝSTAVA VYSOČINA OBJEKTIVEM MILOŠE NEČI
Publikováno: Úterý, 21.02. 2017 - 12:39:21
Téma: Domov sv. Alžběty -ŽernůvkaOd 6. března 2017 můžete v Domově sv. Alžběty navštívit výstavu fotografií VYSOČINA OBJEKTIVEM MILOŠE NEČI. Výstava je přístupná denně od 9:00 do 17:00 hodin do 30. dubna 2017.  Jste srdečně zváni k jarnímu výletu na Žernůvku...


Miloš Neča (1935) se narodil a žije v Nedvědici. Na doporučení ak. malíře Aloise Lukáška se hlásil k přijímacím zkouškám na UMPRUM v Brně. Zkoušky složil, ale nebyl přijat. Proto se vyučil elektromechanikem a svoje poznatky v oblasti umění získával především samostudiem a praxí. Fotografování se věnoval ve volném čase, intenzivně pak až od roku 1995, kdy odešel do důchodu. Náměty a inspiraci pro své fotografie čerpá nejčastěji v Nedvědici a okolí. Na jeho černobílých i barevných snímcích nacházíme záběry lidové architektury a proměny času v přírodě i krajině - Pernštejn, Nedvědice, Skorotice, Pivonice a další místa. Na sérii fotografií zachycuje historii i současnost hradu Pernštejn (Pohled na hrad, Rytířský sál, Singrův dvůr, Hranolová věž atd). Stejně tak návštěvníka jistě zaujmou pohledy na dřívější a současnou Nedvědici (Hotel Hotárek, Krytý most přes Svratku, Dům slečny Hoškové atd.). Také jeho přírodní motivy přináší nové a nevšední pohledy do dění v přírodě. Zvláště na fotografiích podzimní krajiny vyznívá tichá krása. V roce 2008 Miloš Neča vydal publikaci fotografií – Proměny Nedvědice, Pernštejna a okolí.

Často vystavuje na Slavnostech Pernštejnského panství v Nedvědici. Má za sebou také celou řadu výstav v Rožné, Tišnově, Bystřici nad Pernštejnem, Víru ….

Z celé jeho tvorby je cítit jeho vřelý vztah k rodné krajině Vysočiny a neobyčejný smyl a cit pro objevování krásy všedního dne.

 


Tento článek si můžete přečíst na webu InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO
http://www.tisnov.info

Tento článek najdete na adrese:
http://www.tisnov.info/modules.php?name=News&file=article&sid=13411