InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO

FOTO: SEDM KRÁT DESET ohlédnutí za výstavou
Publikováno: Čtvrtek, 16.03. 2017 - 11:13:13
Téma: Galerie a výstavyV neděli 12. března skončila ve společenských prostorách OÚ Předklášteří unikátní týdenní výstava obrazů s názvem SEDM KRÁT DESET. Sedm špičkových malířů z různých koutů České republiky na ní představilo po deseti obrazech ze současné tvorby. Naplnili tak velké přání hlavního organizátora akce Zdeňka Jílka, který sobě i široké veřejnosti společnou výstavu uspořádal jako originální dárek při příležitosti oslav vlastního životního jubilea...

Všichni pozvaní malíři se také osobně zúčastnili slavnostního zahájení výstavy v neděli 5. března. Na vernisáž přišlo velké množství návštěvníků i hostů. Setkání s oblíbenými výtvarníky, kteří jsou navíc známí svým úzkým vztahem k Tišnovsku, bylo velmi milé a přátelské. Příjemným překvapením bylo rovněž netradiční moderování vernisáže, kterého se velmi ochotně a zodpovědně ujala Bára Kulhánková a svými bezprostředními dotazy vyzpovídala všechny přítomné malíře: Miladu Kollárovou z Brna, pražské malíře Ivana Svatoše a Josefa Velčovského, malíře jižní Moravy Antonína Vojtka z Břeclavi, Stanislava Bělíka z Doubravníka a z Brna Stanislava Sedláčka a Ivana Kulheima.

 Výbornou atmosféru vernisáže dotvářeli hudebníci ze swingové skupiny GASTRO REINHARD a také žesťové trio ze ZUŠ v Tišnově. Neplánovaným bonusem pro všechny přítomné bylo vystoupení brněnského zpěváka Jiřího Duchoně, který se objevil mezi návštěvníky a rád zazpíval několik písní. Příjemnou odpolední akci uzavřela autogramiáda malířů a více než 200 návštěvníků je poté ocenilo vřelým potleskem. A nejen je – velký dík patřil samozřejmě všem obětavým organizátorům, vždyť celá tato netradiční akce se připravovala složitě a dlouho předem. Zvláštní poděkování přitom patří panu Otovi Kubátovi z Tišnova – ten nezištně zastoupil autora výstavy Zdeňka Jílka, který se z vážných rodinných důvodů  nakonec nemohl zúčastnit a skvěle organizačně zabezpečil celou výstavu.

 Poděkování patří také sponzorům celé akce, a to firmě JICOM spol. s r.o., KORAL s.r.o., BAUMAT s.r.o., staviteli Leošovi  Nejezovi a OÚ Předklášteří.

             

                                                                                                                                    Jiří Dvořák

Tento článek si můžete přečíst na webu InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO
http://www.tisnov.info

Tento článek najdete na adrese:
http://www.tisnov.info/modules.php?name=News&file=article&sid=13455