InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO

FOTO: KMOTRY BUDOU ŠTĚPÁNEK A SALAČOVÁ
Publikováno: Pátek, 02.03. 2018 - 10:16:16
Téma: BRNOLvíčata narozená v brněnské zoo koncem prosince loňského roku mají za sebou druhou veterinární prohlídku. Jsou zdravá a za dva týdny přibrala dva kilogramy. Vedení zoo rozhodlo, že je čas na křtiny. Kmotrem mláďat bude trenér a bývalý úspěšný tenista Radek Štěpánek. "Stát se kmotrem malého lvíčka je pro mě ohromná čest. Lev je zvíře, které mě provázelo celou mou kariérou. Je to symbol bojovnosti, síly a vytrvalosti. Už teď se těším na jarní křest," řekl Štěpánek. Jeho slova komentoval ředitel Zoo Brno Martin Hovorka. "Vážíme si, že se kmotrem stane právě Radek Štěpánek...


Jeho vášeň pro hru, zejména v zápasech za národní tým se lvem na hrudi, je všeobecně známá. Vybojoval pro Českou republiku řadu důležitých vítězství a my doufáme, že jeho elán a nadšení budou mít i naše lvíčata." Křest malých lvů bude v dubnu. Přesné datum bude upřesněno a kmotr také vybere jedno ze jmen, konkrétně to pro malého samce. Jméno pro lvici zvolí návštěvníci a příznivci brněnské zoo na webu a facebookovém profilu Zoo Brno. Hlasování začne v pondělí 5. března. Dva účastníci se mohou těšit na tričko se lvem podepsané Radkem Štěpánkem.

Ještě před křtem lvů proběhne křest levhartů. Ti se narodili v listopadu 2017 a stejně jako u krále zvířat se jedná o samici a samce. Slavnostní akce je naplánována na 24. března, kdy se v Zoo Brno uskuteční Vítání jara. Kmotrou se stane úspěšná blogerka brněnského Cool Brno Blogu Michaela Salačová.

Na velké kočkovité šelmy bude letos zaměřen také Světový den volné přírody, do kterého se letos vůbec poprvé zapojí brněnská zoo. Jeho hlavním tématem jsou Velké kočky: Predátoři v ohrožení. Návštěvníci se v sobotu 3. března mohou těšit na komentovaná krmení u tygrů, levhartů a lvů a připravíme pro ně také stezku a informace o tom, jak se daří těmto druhům ve volné přírodě.

Radoslav Patočka

Tento článek si můžete přečíst na webu InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO
http://www.tisnov.info

Tento článek najdete na adrese:
http://www.tisnov.info/modules.php?name=News&file=article&sid=14343