InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO

Židlochovice se opět rozvoní sladkými meruňkami
Publikováno: Středa, 10.07. 2019 - 08:56:04
Téma: Volný časŽidlochovické Meruňkobraní je po roce opět tady!

Voňavé knedlíky, šťavnaté koláče, tradiční pálenku i soutěže jedlíků si užijete již 13. července!


Letošní 5. ročník, připadá na sobotu 13. července a v hlavní roli bude opět meruňka jako lokální potravina. Celý den bude ve znamení oslavy meruněk společně s bohatým gastro programem a na pódiu vystřídají špičky v oboru šéfcukrář - Martin Beránek, majitel výrobny Dolce Passione, šéfkuchař a lektor Kulineru Jan Rimpler nebo držitel prestižního ocenění Michelin Bib Gourmand a poradce národního kulinářského týmu olympioniků Jiří Král. Před zraky diváků budou vznikat jedinečné světové delikatesy, které budou k ochutnání jedině v Židlochovicích - například kombinace "Norský losos v mořské soli, uzené meruňky, listové saláty, bylinky, koprový med"!

Chybět nebude hudba, oblíbené soutěže v pojídání knedlíků a meruněk a zábavný program pro děti. Návštěvník může navštívit doprovodnou výstavu meruněk a prezentaci ovocnářství v regionu nebo se zúčastnit poradny odborníka na řez a ošetřování meruňkových stromů, Jana Urbánka. Milovníkům pálenek pak nabízíme ochutnávku soutěžních vzorků meruňkovic.

O vaše žaludky se postarají také místní restaurace, které nabídnou speciální meruňková menu...

A co víc! V letošním roce bude po delší odmlce zpřístupněn i jinak veřejnosti nepřístupný židlochovický zámek! Tento článek si můžete přečíst na webu InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO
http://www.tisnov.info

Tento článek najdete na adrese:
http://www.tisnov.info/modules.php?name=News&file=article&sid=15149